Zpět na » Primera Division » Superliga novým faktorem v Messiho smlouvě s Barcelonou. Vzdá se mezinárodního úspěchu?

Primera Division - Superliga novým faktorem v Messiho smlouvě s Barcelonou. Vzdá se mezinárodního úspěchu?

Superliga novým faktorem v Messiho smlouvě s Barcelonou. Vzdá se mezinárodního úspěchu? © skysports.com - Lionel Messi

3

Líbilo se

20.04. - Fotbalovým světem momentálně otřásá kauza kolem rýsující se Evropské Superligy. Ta se v tuto chvíli řeší především na klubové úrovni, experti a média už se ale začínají věnovat také osudům jednotlivých hráčů, kterých by se zformování soutěže výrazně dotklo. Svou budoucnost totiž kvůli novým skutečnostem možná bude muset přehodnotit třeba samotný Lionel Messi.

Kapitán Barcelony je po celou probíhající sezónu, v podstatě od kontroverzního konce té minulé, kdy Katalánci vypadli z Ligy mistrů po prohře 2:8 s Bayernem, terčem nesčetných přestupových spekulací. Před začátkem ročníku 2020/21 nakonec vyhlásil, že naplní posledních dvanáct měsíců smlouvy, ale co potom?

Lze předpokládat, že průběžná zasedání s vedením klubu probíhají, teď však obě strany vezmou v potaz zlomový faktor. Je jím Evropská Superliga, pod kterou se mimo dalších jedenácti velkoklubů podepsala právě Barcelona a její prezident Joan Laporta.

Prvoplánově nám vyvstává z pohledu udržení Messiho jedno výrazné plus. Jsou jím finance. Barcu postihla ekonomická krize v plné síle, avšak jen za účast v Superlize, kterou by mimochodem měla jistou, by mohla údajně utržit až 300 miliónů euro. Pokračovat ve vyplácení Messiho astronomické gáže, jež činí přes 100 miliónů eur ročně, by tedy nemuselo být zdaleka tak nereálné.

Leo Messi bezesporu má hlavě touho po vyrovnání Diega Maradony a zlatých medailí z MS

Společně se Superligou se ale pro 33letého Argentince obrovská nevýhoda. Řídící orgány světového fotbalu vyhrožují účastnickým klubům revolučního turnaje, že jejich hráčům bude odepřena možnost reprezentovat národní týmy. Pro Messiho jsou přitom blížící se Copa América a mistrovství světa v Kataru velkou motivací k zisku první významné mezinárodní trofeje.

Konečné rozhodnutí každopádně připadá na Lionela a jeho otce/agenta v jedné osobě Jorgeho, to oni totiž mají vzhledem k červnovému konci smlouvy v rukou všechny trumfy a mohou vyčkat, jak se prozatím napjatá situace vyvrbí. Angažmá například v tak jako tak bohatém Paris Saint-Germain, které Superligu odmítlo, však předběžně jistě stojí zazvážení.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články