Zpět na » Primera Division » Další finanční problémy, Real Madrid i Barcelona musí vrátit peníze ze státní podpory

Primera Division - Další finanční problémy, Real Madrid i Barcelona musí vrátit peníze ze státní podpory

Další finanční problémy, Real Madrid i Barcelona musí vrátit peníze ze státní podpory © yrtnews.com -

0

Líbilo se

05.03. - Real Madrid, Barcelona i další dva španělské kluby CA Osasuna a Athletic Bilbao musí vrátit peníze ze státní podpory, kterou nejvyšší soud Evropské unie označil za nelegální. Evropský soudní dvůr zrušil předchozí právní rozhodnutí nižšího soudu EU, který před dvěma lety uznal zákonnost daňového režimu klubů.

Lucemburský Tribunál v roce 2019 zrušil rozhodnutí Evropské komise z roku 2016, které klubům ukládalo povinnost vrátit daňové náhrady ve výši několika milionů eur.

Evropští soudci v té době zjistili, že španělská vláda několika profesionálním fotbalovým klubům poskytla neférovou výhodu oproti jiným týmům, což bylo v rozporu s pravidly EU o státní podpoře.

Evropská komise nejnověji uvedla, že čtyři dotčené španělské kluby více než 20 let platily o pět procent nižší daň ze zisku než jejich soupeři, a to bez objektivního zdůvodnění.

Stejně tak komise informovala, že vymožené peníze budou omezeny na pět milionů eur na klub, přesnou částku by ale měly stanovit příslušné španělské úřady.

Tato situace může mít výrazně negativní dopad na Barcelonu, která se topí v dluzích a katalánská policie nedávno provedla razii v klubových prostorách na Camp Nou.

Bývalý prezident Barcelony Josep Maria Bartomeu se dokonce na pár hodin ocitl ve vazbě a momentálně čelí vyšetřování za chyby v administrativě během jeho funkčního období.

Bartomeu se v úterý postavil před soud, využil však práva nevypovídat, po výslechu byl propuštěn na svobodu. Kromě něj zatkla v pondělí policie i někdejší ředitele Oscara Graua, Romana Gomeze a Jaumea Masferrera.

Ti jsou podezřelí v souvislosti s nadhodnocenými platbami pro monitorovací firmy. Podle španělských médií zaplatili za jejich služby zhruba milion eur, ale ve snaze obejít vnitřní kontrolní mechanismy rozdělili platby na několik menších po 200 tisících. Bartomeu a jeho spolupracovníci odmítli, že by za služby zaplatili nad tržní hodnotu.

Samotný klub nečelí obvinění, podle trenéra Ronalda Koemana v týmu vnímají složité období.

„Každý si prochází i těžšími situacemi, to je normální. Je pravda, že v minulém období se toho u nás stalo hodně. Samozřejmě to nedělá dobré jméno klubu. My jsme ale motivovaní a chceme bojovat o tituly. Jediné, co nám zbývá, je soustředit se na naši práci," uvedl trenér Blaugranas.

Dluh katalánského velkoklubu se prý vyšplhal až na 1,1 miliardy eur a týmu se momentálně moc nedaří ani ve sportovní oblasti s výjimkou domácí pohárové soutěže Copa del Rey. Tam se svěřenci Ronalda Koemana aktuálně probojovali už do finále.

Gabriela Průšová / marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

No, MU ma take sve dluhy a to cca ve vysi 455 milionu liber.

Nechapu jak ty nejhodnotnejsi a udajne nejvydelecnejsi znacky/kluby mohou mit tak astronomicke dluhy a zavazky a ze jeste berou dalsi pujcky a podpory v pandemii. To je proste neudrzitelne...

HyperioN

Ten dluh není MU, ale majitelů z doby, kdy nebyli majitelé klubu, který převedli na Mu.
Je to ohraná písnička...nevím proč se tomu ještě někdo divý...Mu jim ho svojí fin. sílou splácí...

RoyKeane
Wazz - 05.03. Odpovědět

Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 karma 2.0

Wazz
Reklama
Reklama
Nejnovější články