Zpět na » Primera Division » Pět skvělých hráčů, o kterých se moc neví, že hráli i v Barceloně (1. část)

Primera Division - Pět skvělých hráčů, o kterých se moc neví, že hráli i v Barceloně (1. část)

Pět skvělých hráčů, o kterých se moc neví, že hráli i v Barceloně (1. část) © Twitter.com - Mikel Arteta

1

Líbilo se

18.12. -

Barcelona je jedním z nejvíce úspěšných fotbalových klubů na planetě. Spolu s Realem Madrid je na špici žebříčku s 91 trofejemi. V roce 2009 se ji povedl neuvěřitelný kousek, když vyhrála všech šest soutěží, ve kterých nastoupila. To ji vedl Pep Guardiola. Ty časy jsou ale pryč a loni se poprvé za 12 let stalo, že Bluagranas do své vitríny nepřidali ani jednu položku.

Historie klubu je velmi bohatá a na Camp Nou hrálo nespočet výborných fotbalistů. Johan Cruyff, Frank Rijkaard, Marco Van Basten, Ronaldo Nazario, Luis Figo, Ronaldinho, Xavi, Andrés Iniesta či Lionel Messi. Velká jména kopané. Je však také několik borců, kteří si velkou slávu užili jinde a v Barce jim pšenka nekvetla. Ani se neví, že za ni vůbec kdy hráli. My jsme pro Vás připravili pět nejzajímavějších jmen.

1. Mikel Arteta

Mikel Arteta

Současný manažer Arsenalu Mikel Arteta začal svoji fotbalovou kariéru právě v Barceloně. Jeho šance v prvním mužstvu byly ale omezené. Po třech letech v B-týmu se hráč rozhodl odejít do PSG. Odtud putoval do skotských Rangers a následně do Realu Sociedad San Sebastian. Nakonec se rozhodl zkusit štěstí v Premier League, kde se stal jedním z nejlepších záložníků své doby.

Za Everton a Arsenal odkopal dohromady 350 utkání a užíval si nastupování v hloubi pole těsně před obránci. I tak se mu podařilo dát 51 branek a na dalších 44 přihrát. V pozdějším rozhovoru odhalil, že Barcelonu opustil díky tomu, že se nemohl dostat přes skvělou dvojici Guardiola - Xavi.

2. Juan Roman Riquelme

Juan Roman Riquelme

Juan Roman Riquelme, fotbalista braný jako jeden z nejlepších playmakerů nedávného období. Svoji extratřídu ukazoval v dresu Bocy Juniors a Villarrealu, ale na Camp Nou mu to nevyšlo. Zde dokázal dát jen 6 gólů a odkopat 42 střetnutí. Hrál pod Louisem Van Gaalem na nepřirozené roli na křídle.

Fotbalista se tak rychle rozhodl odejít a posílit Žlutou ponorku. Zde opět objevil svoje kouzlo a začal řádit. Jeho trable v Barceloně okomentoval další skvělý fotbalista Christo Stoičkov: "Neuspěl díky tomu, kam ho Van Gaal na hřišti dával. I tak jsem si jeho hru užíval. Góly, přihrávky, kličky. Perfektní."

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Michal Stix / sportskeeda.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Ať koukám jak koukám, tak vidím jen 2 a ne 5 Smajlík 10 Smajlík 7

Tomguncz27

Protože to bude na pokračování :)

CantonaErik
Reklama
Nejnovější články