Zpět na » Liga mistrů » Los osmifinále Ligy mistrů: PSG proti Barceloně, Chelsea jde na Atlético, Liverpool má Lipsko

Los osmifinále Ligy mistrů: PSG proti Barceloně, Chelsea jde na Atlético, Liverpool má Lipsko

Los osmifinále Ligy mistrů: PSG proti Barceloně, Chelsea jde na Atlético, Liverpool má Lipsko © theguardian.com, fotbalportal.cz - Los osmifinále LM

4

Líbilo se

14.12. - NEPŘEHLÉDNĚTE Už v osmifinále Champions League dojde na střet Lionela Messiho s Neymarem. Barcelona totiž poměří síly s Paris Saint-Germain. Zajímavé jsou i další dvojice. Například Chelsea bude hrát s Atléticem Madrid, Liverpool narazí na Lipsko, obhájce trofeje z Bayernu hraje s Laziem. Realu Madrid stojí v cestě Atalanta Bergamo.

V pondělí v pravé poledne středoevropského času byly ve švýcarském Nyonu vylosovovány dvojice pro osmifinále letošního ročníku Champions League. Kluby byly rozděleny do dvou kategorií na nasazené a nenasazené. Podle toho, jestli skončily v základní skupině na prvním, nebo na druhém místě.

Omezení byla jen v tom, že na sebe nemohly narazit týmy ze stejné země a také ne ty, které se spolu utkaly už v základní skupině.

Barcelona narazí na Paris Saint-Germain, takže dojde na střet Lionela Messiho a Neymara. Brazilec se netají tím, že si chce znovu zahrát v jednom týmu právě s Messim.

Liverpool bude hrát s Lipskem. Pro trenéra Kloppa to jistě bude pikantní, když se postaví proti německému soupeři. Jistě bude chtít dojít co nejdál. Lipsko ale vyřadilo ze hry jiný anglický celek - Manchester United. Navíc se jedná o semifinalistu minulého ročníku.

Chelsea půjde na Atlético Madrid, takže ji čeká tvrdé dobývání precizní defenzivy Diega Simeoneho. Nebude to mít vůbec jednoduché.

Bayern Mnichov, jakožto obhájce trofeje, jde italské Lazio. Bavorský klub je v tomto souboji jasným favoritem. Ale římský celek určitě může překvapit.

Real Madrid měl poměrně štěstí na los, i když Atalanta Bergamo dokáže být velmi nepříjemným protivníkem. V základní skupině se o tom přesvědčil i Liverpool.

Španělská Sevilla s českým brankářem Tomášem Vaclíkem se bude pokoušet odstranit z Ligy mistrů Borussii Dortmund. Ta už bude mít nového kouče. Lucien Favre byl po víkendovém výprasku od Stuttgartu odvolán z funkce.

Juventus s Cristianem Ronaldem pocestuje do Portugalska. Bude se snažit proniknout do čtvrtfinále přes Porto.

A třetí anglický zástupce - Manchester City - bude hrát dvojzápas s Borussií Mönchengladbach.

Osmifinálové zápasy začínají 16. a 17. února. Poté 23. a 24. února. Odvety se pak hrají 9. a 10. března a potom 16. a 17. března.

Dvojice pro osmifinále:

Borussia Mönchengladbach - Manchester City
Lazio - Bayern
Atlético Madrid - Chelsea
Lipsko - Liverpool
Porto - Juventus
Barcelona - PSG
Sevilla - Dortmund
Atalanta - Real Madrid

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / uefa.com, skysports.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články