Zpět na » Primera Division » Philippe Coutinho byl velmi blízko přestupu do Arsenalu. Kvůli čemu z něj sešlo?

Philippe Coutinho byl velmi blízko přestupu do Arsenalu. Kvůli čemu z něj sešlo?

Philippe Coutinho byl velmi blízko přestupu do Arsenalu. Kvůli čemu z něj sešlo? © express.co.uk - Philippe Coutinho

1

Líbilo se

24.10. - Arsenal byl během letního přestupového termínu údajně velice blízko podpisu záložníka Philippeho Coutinha z Barcelony. Brazilský reprezentant měl v létě po návratu z hostování v Bayernu Mnichov opustit Camp Nou a zamířit zpět do Premier League, kde dříve působil v dresu Liverpoolu, z přestupu ale nakonec sešlo.

Důvodem, proč Coutinho navzdory všem zprávám o svém nevyhnutelném odchodu z Barcelony v klubu zůstal, mělo být podle informací novináře Fabrizia Romana přání nového trenéra týmu Ronalda Koemana.

„Barcelona zvažovala prodej Philippeho Coutinha, který byl na přestupovém seznamu, takže jej jeho agenti nabídli Tottenhamu nebo Arsenalu,“ řekl Romano pro Liverpool Echo.

„Arsenal byl velmi blízko a na začátku srpna byli připraveni jej získat. Ale jakmile dorazil Koeman, velice brzy pochopil, jak těžké bude podepsat nové hráče, například Memphise Depaye.“

Romano stejně jako mnoho ostatních očekával, že v Barceloně po katastrofálním závěru loňské sezóny nezůstane kámen na kameni, revoluce ale podle něj teprve přijde.

„Po loňské sezóně jsme očekávali revoluci nejen na trenérském postu, ale i u hráčů. Očekávali jsme novou éru Barcelony, ale ta nepřišla, protože podepsali jen Sergina Desta.“

„Nebyla to skutečná revoluce. Sice přišli o Artura Vidala, Luise Suáreze a Ivana Rakitiče, ale žárné nové hvězdy nepřivedli. Tato sezóna je něco jako příprava na revoluci pro příští rok s novým prezidentem a novým týmem.“

Philippe Coutinho přicházel do Barcelony v roce 2018 jako velká posila z Liverpoolu za astronomických 142 milionů liber, nicméně svůj potenciál na Camp Nou nenaplnil a poté byl zapůjčen s opcí na přestup do Bayernu Mnichov.

Brazilský reprezentant sice v Allianz Areně nezklamal, ale bundesligový mistři se rozhodli nepřetavit jeho hostování v klubu ve stálý přestup s tím, že jakákoliv dohoda by byla příliš drahá.

Kam dál?

Vít Sedlák / express.co.uk, FotbalPortal.cz

Nejnovější články