Zpět na » Premier League » Mikel Arteta: U Mesuta Özila jsem selhal. Ale moje svědomí je čisté

Mikel Arteta: U Mesuta Özila jsem selhal. Ale moje svědomí je čisté

Mikel Arteta: U Mesuta Özila jsem selhal. Ale moje svědomí je čisté © express.co.uk - Mikel Arteta a Mesut Özil

1

Líbilo se

23.10. - Manažer Arsenalu Mikel Arteta je podle svých slov zcela smířen a spokojen s rozhodnutím nezařadit záložníka Mesuta Özila do nominace pro letošní sezónu Premier League a Evropské ligy. Zároveň ale připustil pocit neúspěchu, když z nejlépe placeného hráče Arsenalu nedokázal dostat ty nejlepší výkony.

Zdá se, že Özil odehrál své definitivně poslední utkání za Arsenal, jelikož jej manažer Mikel Arteta nezařadil do nominace pro letošní sezónu Premier League ani Evropské ligy.

Nejlépe placený hráč Arsenalu, který v klubu pobírá 350 tisíc liber týdně, v reakci na to obvinil Arsenal z nedostatku loajality, ale přísahal, že bude nadále tvrdě bojovat o svoje místo v týmu.

Arteta posléze uvedl, že jej Özilovo prohlášení, ve kterém německý záložník naznačil, že za rozhodnutím Arsenalu mohou stát mimofotbalové důvody, nepřekvapilo a dodal, že každý může vyjádřit svoje pocity.

„Bylo to pouze fotbalové rozhodnutí a mé svědomí je čisté, protože jsem k němu byl opravdu fér,“ odpověděl Arteta v reakci na Özilovo vyjádření.

„Měl příležitosti, jako všichni ostatní. Jsem smutný z toho, že jsem tři hráče musel z tohoto seznamu vynechat, ale snažil jsem se všem podívat do očí a vyhovět jim.“

„I u Mesuta mám tento pocit, protože od chvíle, kdy jsem přišel do klubu, jsem byl velice přímočarý. Nesouvisí to s Özilovým chováním. Je to moje rozhodnutí.“

32letý bývalý německý reprezentant nastoupil od Artetova příchodu do týmu k deseti utkáním v řadě, po přestávce způsobené pandemií koronaviru ale z týmu vypadl a neodehrál jedinou minutu v soutěžním utkání.

Arteta cítí, že byl blízko tomu dostat z Özila to nejlepší a připustil, že nese plnou zodpovědnost za to, že nedokázal zlepšit výkony kreativního středopolaře.

„Mým úkolem je dostat z každého hráče to nejlepší, což přispěje k týmovým výkonům,“ dodal Arteta. „V tuto chvíli cítím, že jsem selhal, protože chci pro tým nejlepšího možného Özila.“

„V některých okamžicích jsem se k tomu přiblížil, ale dosud jsem toho nedosáhl. To je realita a my jí musíme čelit. Nejlepší je promluvit si z očí do očí. Beru za sebe plnou odpovědnost, protože já musím být tím, kdo dostane z hráčů to nejlepší.“

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články