Zpět na » Primera Division » Posun v kauze Neymar. PSG udělalo vstřícný krok k jeho přestupu do Barcelony

Primera Division - Posun v kauze Neymar. PSG udělalo vstřícný krok k jeho přestupu do Barcelony

Posun v kauze Neymar. PSG udělalo vstřícný krok k jeho přestupu do Barcelony © as.com - Neymar

1

Líbilo se

06.04. - Možnost, že by se brazilský útočník Neymar vrátil po třech letech z Paris Saint Germain do Barcelony, už zase nabírá mnohem konkrétnější obrysy. Francouzský klub totiž učinil významné rozhodnutí, na jehož základě by se obě strany mohly mnohem snadněji dohodnout. Informoval o tom deník Sport.

Neymar patřil už loni mezi top přestupové cíle Barcelony. Hráč, který ji před třemi roky opustil za trochu nestandardních okolností, vyjádřil přání znovu si na trávníku zahrát s Messim a Suárezem a oprášit tak dávnou spolupráci, která azulgranas přinesla tolik úspěchů.

Nakonec i v klubu převládají názory, že by se to mohlo s extravagantním fotbalistou znovu zkusit, byť někde vzadu pořád leží vzpomínky na to, jakým způsobem klub opouštěl a také to, že na něj podal hned několik žalob. Síla peněz, které by ale Brazilec mohl na Camp Nou vyprodukovat už jen svoji přítomností, ale převažuje misky vah na stranu zastánců této operace.

Loni se k dohodě s PSG dospět nepodařilo, byť scházelo málo. Letos by to už ale mohlo dopadnout o mnoho lépe. Majitel klubu Al Thani totiž učinil zásadní rozhodnutí. Ví, že to Neymara táhne zpět do Barcelony a začíná tušit, že držet ho násilím, nemusí být ten nejlepší prostředek.

Pařížský klub je podle Sportu poprvé ochoten přistoupit na jednání o formě platby.

Dřív zástupci PSG neoblomně trvali na platbě na dřevo celé částky, nyní už vstupuje do hry forma splátek, případně možnost odložené platby.

Byť udělala francouzská strana jistý ústupek, nakonec nemusí toto gesto znamenat vůbec nic. Transfer totiž paradoxně může zhatit pandemie koronaviru. Proslýchá se, že se jedná o možném opatření FIFA, která chce kluby donutit "zmrazit" svoje kádry a vyčkat, jak se celá situace kolem nákazy bude dál vyvíjet.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články