Zpět na » Primera Division » Barcelona chce v létě znovu zkusit Neymara. Chystá ale změnu strategie

Primera Division - Barcelona chce v létě znovu zkusit Neymara. Chystá ale změnu strategie

Barcelona chce v létě znovu zkusit Neymara. Chystá ale změnu strategie © express.co.uk - Neymar

1

Líbilo se

17.03. - Loni jeho přestup zkoušela až do posledních minut přestupového okna. Barcelona se snažila získat svého někdejšího hráče, brazilského útočníka Neymara, ze zlaté klece v Paris St. Germain. Nakonec se to ani s pomocí samotného fotbalisty nepodařilo. Katalánský klub ale podle všeho nehází flintu do žita a o kontroverzní přestup se letos v létě pokusí znovu.

Snaha o přestup Neymara zpět do Barcelony byla loni ze strany vedení katalánského klubu maximální. Mnohými bylo vynaložené úsilí až kritizováno, vzhledem k historii jeho případu, způsobu jeho odchodu z Camp Nou a podaným žalobám na klub kvůli dlužným milionovým částkám.

Jenže na druhou stranu se všichni shodují v tom, že Neymar je kontrastní, rozdílový hráč. Fotbalista, který v současném kádru schází. Hráč, který na sebe dokáže strhnout pozornost a tlak, aktuálně ležící výhradně na zádech Messiho. Na hrací ploše je schopen sehrát rozhodující akci, dát gól, nahrát na něj, jít do souboje jeden na jednoho, být permanentní hrozbou pro soupeřovu obranu. Ač má své mouchy, tyto kvality mu nikdo upřít nemůže. Navíc i z pohledu marketingového by byl velkým magnetem na peníze. A to klub v tuto chvíli hodně potřebuje.

Poté, co nevyšel pokus Barcelony získat ho v létě roku 2019 mělo vedení klubu jasný plán. Ten spočíval ve využití článku 17 přestupového řádu FIFA, který hlásá, že hráč, jenž je pod smlouvou v jednom klubu minimálně tři roky a je mu víc jak 28 let, může požádat o její vypovězení. Taková měla být hlavní strategie.

Jenže v Barceloně pochopili, že by mohla být hodně zdlouhavá. Odstupné (Barcelona si ho odhadem spočítala na 180 milionů eur) by totiž musela stanovit buď FIFA, nebo Mezinárodní sportovní arbitráž CAS, případně by se PSG mohlo obrátit i na civilní soud. A v tomto posledním případě by mohlo být odškodné ještě vyšší, neboť by v něm byly zahrnuty související poplatky.

Proto nyní zvolila jinou taktiku. Chce s vedením Paris St. Germain znovu zasednout k jednacímu stolu a pokusit se nalézt dohodu, do níž by mohli být znovu zapojeni někteří hráči kádru Barcelony, jak už se snažila prosadit v létě. Tehdy PSG hodně stálo o obránce Semeda, jehož ale azulgranas nechtěli pustit. Ve hře bylo i jméno záložníka Coutinha, který nyní hostuje v Bayernu. Ve svízelné situace je v kádru Katalánců také Ivan Rakitić, v hledáčku PSG byl rovněž talentovaný stoper Todibo, momentálně působící v bundesligovém Schalke.

Jak uvádí španělský deník Mundo Deportivo, změna strategie ještě neznamená, že případná cesta přes soudy je zcela vyloučena. Tak to není, jen je v tuto chvíli preferována varianta dohody "po dobrém".

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 18.03. Odpovědět

na co?? ..po krizi z korony katalánci ten špinavej paklub prodají francouzům za pár štětek z ghany...tenhle jim tam může dělat pasáka... Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2

Wazz

To nevim, ale jsem zvědavej, jak COVID krize zahejbe ekonomikou a jak bude dál Catalunya chtít bejt nezávislá, když maj veškerej SPA průmysl a tvoří 70% ekonomiky SPA. Smajlík 3 Jediný, co jim zbyde, jsou plantáže na calvados a vermut.

NoIscoNoDisco
Wazz - 19.03. Odpovědět

a dementí fanoušci jako je vládceprůjmu Smajlík 2 Smajlík 2

Wazz
Kuzma - 17.03. Odpovědět

Zajímavá varianta, ale jen pro Barcelonu. PSG bude chtít peníze, ne bandu nechtěných hráčů. Navíc hodnota jednotlivých hráčů se bude z pohledu obou klubů značně lišit. Třeba tenhle deal : 100 mil. Coutinho, Rakitič a Semedo. Kdo by bral ? Smajlík 3

Kuzma

Helllé !!!

Odpovídalo by to takhle: Coutinho 90 mio, Semedo 37 mio, Rakitič 1 euro, dohromady 127 000 001 EUR - 170 000 000, takže by byl náš za férovou částku 42 999 999 EUR

tamburin
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články