Zpět na » Primera Division » Barcelona chce Neymara i Lautara Martíneze. Je to vůbec proveditelné?

Primera Division - Barcelona chce Neymara i Lautara Martíneze. Je to vůbec proveditelné?

Barcelona chce Neymara i Lautara Martíneze. Je to vůbec proveditelné? © dailymail.co.uk -

2

Líbilo se

03.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Včerejší článek ve španělském deníku Mundo Deportivo, který je úzce napojen na prezidenta FC Barcelona Josepa Mariu Bartomeua, informoval tom, že klub je ochoten v létě získat do svých řad nejen Lautara Martíneze z Interu Milán, ale spolu s ním rovněž brazilského útočníka Neymara. Transakce, která by katalánský klub vyšla na nehorázně velkou sumu peněz. Dá se vůbec uskutečnit?

Palcový titulek "Lautaro, Neymar - Barca chce oba" ve včerejším vydání deníku Mundo Deportivo doplňoval na první stránce další, v menším provedení "Leicester udělá vše pro nákup Coutinha". Tyhle dvě záležitosti do sebe pasují. Musí pasovat. Jinak může na tak nákladné transfery letos v létě Barcelona zapomenout. A zůstanou jen zbožným přáním novinářů plátku, který je úzce napojen na prezidenta Bartomeua.

Je to trochu bizarní situace. Na jednu stranu klub zdánlivě nemá hotovost v situaci, kdy se na měsíc zastavily všechny soutěže, ale mohl by si dovolit příchody dvou fotbalistů, jejichž přestupy by stály v souhrnu kolem 300 milionů eur? Pokud ano, pak jen díky tomu, že je pořád velký zájem o fotbalisty, kteří klubovou kasu stáli v minulosti nemalé jmění - výše zmíněného Coutinha, Dembélého a Griezmanna.

„Barcelona se uchýlila k opatření ERTE, díky němuž získá státní podporu k placení zaměstnanců v době výjimečného stavu, který ve Španělsku panuje. Barca není jediným klubem, který se takto rozhodl, ale jeden z prvních. Schéma spočívá v tom, že vláda hradí až 70 procent dočasně nezaměstnaných pracovníků, ačkoliv existuje limit 1500 eur měsíčně, takže není pravda, že by daňoví poplatníci hradili 70 procent Messiho platu. I tak to ale pořád znamená, že stát pomáhá bohatým klubům," uvádí novinář Pete Johnson z Daily Mail.

Barcelona tvrdí, že předtím, než začala krize, byla na nejlepší cestě dosáhnout rekordních příjmů 1 miliardy eur. Navzdory tomu potřebuje pomoc od státu k placení svých zaměstnanců. A k tomu plánuje nákup dvou z nejdražších fotbalistů na světě.

Jenže přetížená finanční struktura klubu nedovolí přivést Lautara s Neymarem ani uskutečnit plánovanou rekonstrukci stadionu Camp Nou (700 milionů eur) a k tomu nabídnout novou smlouvu pro Messiho. Jedinou cestou, jak to umožnit, je výprodej největších týmových hvězd.

O Coutinha se zajímají kluby z Premier League. Brazilský fotbalista stál azulgranas 120 milionů eur, dalších 40 by pak měli zaplatit na různých výkonnostních bonusech. Jenže podobně vysoké částky například Leicester v žádném případě není schopen zaplatit. A další kluby na tom budou podobně.

Dalším potenciálním zbožím je Ousmane Dembélé. Ovšem francouzský mladík odehrál jen zhruba třetinu všech zápasů od svého přestupu z Dortmundu, což Barce také zrovna nenahrává pro případné vyjednávání. Předtím, než sezónu přerušil koronavirus, odehrál jen dva kompletní zápasy v La Lize. I v minulé sezóně sehrál jen dvakrát plných 90 minut. Pokud se ho podaří prodat, klub bude počítat citelnou ztrátu oproti částce 105 milionů eur (plus 40 na bonusech), za níž ho angažoval.

Griezmann vykazuje z této trojice asi nejlepší výsledky, ale ani tak s ním nepanuje stoprocentní spokojenost. Zájem o něj bezesporu je a zdá se, že klub ho chce poslat opačným směrem v operaci s Neymarem. Také PSG by tuto variantu bralo. Problém ale bude přesvědčit hráče. Ten odcházet nechce, teprve po první sezóně a už vůbec ne do francouzské Ligue 1. Jiná káva by byl ale například Manchester United, jehož velkým fanouškem je Griezmannův bratr Theo. Ten by ho možná dokázal nalákat. Nicméně je obtížné si představit, že by United zaplatili za hráče 120 milionů eur, které musela loni obětovat Barcelona.

Griezmann, jak nedávno poznamenal Xavi, preferuje pozice uprostřed hřiště, sbíhat si pro balony, kdežto současný tým potřebuje spíše hráče na křídlo, který roztáhne obranu soupeře.

Nicméně potencionální cíle, které chce Barcelona do týmu přivést, teoreticky dávají smysl. 22letý Lautaro by mohl v brzké době nahradit Luise Suáreze a Neymar je přesně hráčem do křídla, který si rozumí s Messim a vlastně on by mohl být klíčovým faktorem, aby hvězdný Argentinec podepsal novou smlouvu. Komerční prospěch z Neymara by byl pro klub nezanedbatelný.

Jenže bude to velmi komplikované tyto dva přestupy realizovat. I za normálních okolností. Natož za stavu, jaký panuje nyní.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, dailymail.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kuzma - 04.04. Odpovědět

Dřív nebo později se Barca finančně sesype. Smajlík 7

Kuzma
Wazz - 03.04. Odpovědět

do té katalánské prdele by teď lezl jenom idiot...

Wazz

Je když máš prachy, ale nevím jak na tom Barcelona je finančně a kolik hráčů se jim podaří prodat, zbytečný teď řešit

Tomguncz9
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články