Zpět na » Primera Division » Přestupy Barcelony: Jaké operace čekají na své rozluštění?

Primera Division - Přestupy Barcelony: Jaké operace čekají na své rozluštění?

Přestupy Barcelony: Jaké operace čekají na své rozluštění? © FotbalPortal.cz -

1

Líbilo se

27.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Na přestupové operace v lednovém transferovém termínu už nezbývá už moc času. Čas kvapí. Vždyť už v sobotu zazní závěrečný klakson a posilování kádrů nastane zase na pět měsíců utrum. Barcelona má ale pořád ještě spoustu otevřených případů, které čekají na své vyřešení.

Ještě hodně živo bude v kancelářích barcelonského klubu do sobotního večera, kdy se pro španělskou La Ligu zavírá přestupové okno. Hned několik záležitosti má obhájce ligové trofeje otevřeno a nevyřešeno.

Vesměs se ale jedná o pohyb hráčů ven z klubu. Pouze jedna kauza zaměstnává španělské novináře v níž jde o případné posílení mužstva azulgranas, které o víkendu přišlo po porážce ve Valencii o vedení v La Lize na úkor Realu Madrid.

Jedná se pochopitelně o útočníka Rodriga Morena, paradoxně právě z Valencie. Sám hráč se k celé situaci příliš nevyjadřuje, jeho postoj je dalo by se říct neutrální. Pokud by transfer vyšel, rád by sdílel kabinu s Messim a spol., kdyby se přesun nepovedl, makal by dál v řadách Netopýrů. Rozhodně nebude nijak tlačit, aby se přestup uskutečnil.

Hlavní svízel je v tuto chvíli samozřejmě cena. 60 milionů eur si Barca nemůže dovolit utratit. Navrhuje Valencii hostování, problém je ale v opci. Jestli bude zařazena, jestli by případně byla povinná. Dokonce nabízí Valencii možnost jisté kompenzace, pokud hráče nekoupí na přestup. Podle Sportu vše spěje k tomu, že se výše přestupové opce bude odvíjet od splnění konkrétních cílů. Potíž je ještě v platbě případné opce. Valencia kvůli svému účetnictví potřebuje, aby byla uhrazena do konce června, Barcelona naopak až po tomto datu. Dnes by se mělo v celé záležitosti výrazně pokročit kupředu, k definitivnímu rozuzlení.

Pak je tu ještě potřeba řešit případné odchody z Camp Nou. Tím nejdiskutovanějším je ten Ivana Rakitiće. O něj stojí Juventus a v tuto chvíli všechno závisí na tom, jestli se uskuteční přestup německého záložníka Emreho Cana do Borussie Dortmund.

Carles Pérez je dalším na seznamu. Trenér Setién dal údajně souhlas s tím, aby hráč odešel do AS Řím, který o něj jeví zájem. Problém je v tom, že Barca, pokud by Pérez výkonnostně prorazil, chce mít opci na případný zpětný nákup. To ale AS odmítá.

Senegalský pravý obránce Moussa Wagué v tuto chvíli nemá příliš dobré vyhlídky na to, že by si zahrál za první tým. Před sebou má Sergiho Roberta a Semeda. I on by teoreticky mohl skončit v italské lize. Zde o něj projevuje zájem FC Turín, byl ale zmiňován i jako možná protihodnota při transferu Rodriga z Valencie.

Stejný osud, tedy cesta do Valencie, může potkat i Abela Ruize, 19letého útočníka, který za áčko odehrál jediný ligový zápas.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Když by měl přijít útočník tak špatný by nemusel být Carlos Soler ale budu radši když dostane pořádnou šanci Fati, Griezmann nebo Dembelé i když u něj si nejsem jistý jestli na to má.

MESSIFCB
F4BRE - 28.01. Odpovědět

To by byl zase panic buy roku

F4BRE

V útoku je přetlak už teď.

MESSIFCB
Azhus - 27.01. Odpovědět

Nechápu proč chtějí kupovat Rodriga.. Naprosto zbytečný přestup a ani na hostování ho nepotřebujeme

Azhus

byli by to vyhozený prachy za průměráka to bez diskuse...

Messi777
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články