Zpět na » Primera Division » Přestupy Barcelony: Jaké operace čekají na své rozluštění?

Přestupy Barcelony: Jaké operace čekají na své rozluštění?

Přestupy Barcelony: Jaké operace čekají na své rozluštění? © FotbalPortal.cz -

2

Líbilo se

27.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Na přestupové operace v lednovém transferovém termínu už nezbývá už moc času. Čas kvapí. Vždyť už v sobotu zazní závěrečný klakson a posilování kádrů nastane zase na pět měsíců utrum. Barcelona má ale pořád ještě spoustu otevřených případů, které čekají na své vyřešení.

Ještě hodně živo bude v kancelářích barcelonského klubu do sobotního večera, kdy se pro španělskou La Ligu zavírá přestupové okno. Hned několik záležitosti má obhájce ligové trofeje otevřeno a nevyřešeno.

Vesměs se ale jedná o pohyb hráčů ven z klubu. Pouze jedna kauza zaměstnává španělské novináře v níž jde o případné posílení mužstva azulgranas, které o víkendu přišlo po porážce ve Valencii o vedení v La Lize na úkor Realu Madrid.

Jedná se pochopitelně o útočníka Rodriga Morena, paradoxně právě z Valencie. Sám hráč se k celé situaci příliš nevyjadřuje, jeho postoj je dalo by se říct neutrální. Pokud by transfer vyšel, rád by sdílel kabinu s Messim a spol., kdyby se přesun nepovedl, makal by dál v řadách Netopýrů. Rozhodně nebude nijak tlačit, aby se přestup uskutečnil.

Hlavní svízel je v tuto chvíli samozřejmě cena. 60 milionů eur si Barca nemůže dovolit utratit. Navrhuje Valencii hostování, problém je ale v opci. Jestli bude zařazena, jestli by případně byla povinná. Dokonce nabízí Valencii možnost jisté kompenzace, pokud hráče nekoupí na přestup. Podle Sportu vše spěje k tomu, že se výše přestupové opce bude odvíjet od splnění konkrétních cílů. Potíž je ještě v platbě případné opce. Valencia kvůli svému účetnictví potřebuje, aby byla uhrazena do konce června, Barcelona naopak až po tomto datu. Dnes by se mělo v celé záležitosti výrazně pokročit kupředu, k definitivnímu rozuzlení.

Pak je tu ještě potřeba řešit případné odchody z Camp Nou. Tím nejdiskutovanějším je ten Ivana Rakitiće. O něj stojí Juventus a v tuto chvíli všechno závisí na tom, jestli se uskuteční přestup německého záložníka Emreho Cana do Borussie Dortmund.

Carles Pérez je dalším na seznamu. Trenér Setién dal údajně souhlas s tím, aby hráč odešel do AS Řím, který o něj jeví zájem. Problém je v tom, že Barca, pokud by Pérez výkonnostně prorazil, chce mít opci na případný zpětný nákup. To ale AS odmítá.

Senegalský pravý obránce Moussa Wagué v tuto chvíli nemá příliš dobré vyhlídky na to, že by si zahrál za první tým. Před sebou má Sergiho Roberta a Semeda. I on by teoreticky mohl skončit v italské lize. Zde o něj projevuje zájem FC Turín, byl ale zmiňován i jako možná protihodnota při transferu Rodriga z Valencie.

Stejný osud, tedy cesta do Valencie, může potkat i Abela Ruize, 19letého útočníka, který za áčko odehrál jediný ligový zápas.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články