Zpět na » Primera Division » Real zvládl souboj ve Valladolidu a už je v čele španělské ligy

Primera Division - Real zvládl souboj ve Valladolidu a už je v čele španělské ligy

Real zvládl souboj ve Valladolidu a už je v čele španělské ligy © skysports.com - Nacho Fernández

0

26.01. - REVIEW Madridskému Realu se konečně podařilo odsunout z první příčky španělské La Ligy mistrovskou Barcelonu, která včera poprvé pod trenérem Setiénem prohrála ve Valencii. Los Blancos dnes ve Valladolidu dokázali vyhrát tím nejtěsnejším rozdílem o což se postaral gólem obránce Nacho a v tabulce největšímu rivalovi odskočili na tři body

Valladolid 0:1 Real Madrid

Gól: 78. Nacho

Valladolid: Masip - Antoñito, Kiko Olivas, Salisu, Raúl Carnero - Joaquín, Alcaraz, Fede Emeterio, Míchel - Enes Ünal, Guardiola

Real Madrid: Courtois - Nacho, Sergio Ramos, Varane, Mendy - Casemiro, Kroos, Modric, Isco - Rodrygo, Benzema

Real Madrid nastupoval do utkání ve Valladolidu s vědomím, že jakýkoliv bodový zisk ho po včerejší prohře Barcelony ve Valencii posune do čela tabulky španělské ligy.

Ve Valladolidu nezačal vůbec špatně a ve 12. minutě se dokonce radoval z branky. Přímý kop poslal Toni Kroos až na zadní tyč, kde stál Casemiro. Ten hlavou usměrnil míč do branky. Ovšem radost z gólu, který by byl jeho třetím v řadě v ligové soutěži, poté, co skóroval minulý týden dvakrát proti Seville, mu zkazil rozhodčí u videa. Záběry z kamer ho totiž usvědčily z ofsajdové pozice.

Územní převaha Bílého baletu pak pokračovala, ale do žádné další vážnější situace se hosté nedostali. Naopak domácí Míchel se snažil, tak jako Kroos ve španělském Superpoháru, vstřelit gól přímo z rohu, ale na Courtoise nevyzrál.

Druhou půli začal Real přeci jen aktivněji i co se týče střelecké produkce. Nedlouho po pauze vyzkoušel Masipa umístěnou střelou Rodrygo. Po rohu nebezpečně hlavičkoval Ramos, nedlouho po něm nevystřelil úplně dobře Benzema.

Byl to ale francouzský útočník, který měl na hlavě největší příležitost, ale míč šel po jeho pokusu těsně vedle tyče.

Gólu se madridský celek dočkal až v 78. minutě. Po rohovém kopu Kroose se hlavou trefil Nacho. 0:1.

Příležitost vyrovnat měl na kopačce v 84. minutě Joaquín, jeho rána ale těsně minula branku. O pár minut později domácí stadion vybuchl radostí, za záda Courtoise se trefil Guardiola. Jenže tak jako v první půli hostům pokazil VAR radost i domácímu Realu, neboť se i v tomto případě jednalo o ofsajd.
Bílý balet se díky výhře posunul do čela La Ligy, kde má aktuálně tři body náskok na druhou Barcelonu.