Zpět na » Primera Division » Rozhodnuto. Xavi řekl, ne, Valverde zůstává do konce sezóny

Primera Division - Rozhodnuto. Xavi řekl, ne, Valverde zůstává do konce sezóny

Rozhodnuto. Xavi řekl, ne, Valverde zůstává do konce sezóny © sport.es - Xavi Hernández

0

Líbilo se

12.01. - Během dneška měl dát Xavi Hernández vědět barcelonskému klubu své rozhodnutí, jestli přijme včera předloženou nabídku vedení azulgranas převzít s okamžitou platností otěže prvního týmu na úkor dosavadního kouče Ernesta Valverdeho. Zástupce Barcy ale asi moc nepotěšil, neboť návrh s díky odmítl.

Hlavním tématem kolem barcelonského klubu byla v posledních hodinách především otázka setrvání Ernesta Valverdeho v roli trenéra prvního týmu. Jeho pozice byla po čtvrtečním vypadnutí v semifinále španělského Superpoháru s Atléticem Madrid a předchozí remíze 2:2 s posledním Espanyolem hodně nahnutá. V obou zápasech totiž Barcelona přišla v závěru o vedení 2:1. Na kouče Barcy se tak snesla velká vlna kritiky.

Vedení klubu z Camp Nou tudíž začalo jednat a našlo možného kandidáta, jenž měl Valverdeho ve funkci vystřídat. Nebyl jím nikdo jiný než Xavi Hernández, legendární hráč klubu, který momentálně působí po ukončení hráčské kariéry jako trenér katarského klubu Al-Sadd.

Do Perského zálivu za ním odcestovali výkonný ředitel Barcelony Óscar Grau a sportovní ředitel Eric Abidal, kteří mu měli předložit konkrétní nabídku na spolupráci až do roku 2022.

Xavi si vzal čas na rozmyšlenou a dnes vedení katalánského klubu oznámil, že v tuto chvíli jejich nabídku nemůže akceptovat. Španělská média nicméně nevylučují možnost, že se Xavi na lavičku postaví od nové sezóny, kdy Valverdemu skončí smlouva.

Deník AS viděl hlavní důvody negativního postoje Xaviho v tom, že se celá záležitost seběhla moc narychlo a neměl proto příliš času nad celou věcí déle přemýšlet. Barcelona totiž od něj chtěla okamžitou odpověď. Údajně nechtěl být ani nekolegiální k Valverdemu.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
peeko83 - 14.01. Odpovědět

Xavi tam určitě skončí, ale tipnul bych to až od nové sezóny. Pěkně v klidu. Má rozum a není kam spěchat.

peeko83

Hovno je rozhodnuto, Xaviho čeká finále s Al-saddem a potom bude ochotný vyjednávat, někde to řekl myslím

Tomguncz9

Na jednu stranu je ještě opravdu na Xaviho brzo..na druhou stranu se těším až Valverde vysmahne. Tak snad Koeman v létě?

Messi777

To je dobře, aspoň někdo to má v hlavě srovnané

vladcevesmiru1

Na rozdíl od tebe

Rudejdablik
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články