Zpět na » Primera Division » Dnes bude jasno. Valverde může dostat od Barcelony padáka

Primera Division - Dnes bude jasno. Valverde může dostat od Barcelony padáka

Dnes bude jasno. Valverde může dostat od Barcelony padáka © elespanol.es - Ernesto Valverde a Xavi

1

Líbilo se

12.01. - Trenér Ernesto Valverde může dnes, po 926 dnech, skončit ve funkci trenéra Barcelony. Jestli se to ale skutečně stane má nyní ve svých rukách legendární záložník azulgranas Xavi Hernández. Ten má do dnešního dne čas na rozmyšlenou, jestli přijme pro něj velmi lákavou nabídku katalánského klubu vést první mužstvo, nebo zůstat věrný své práci v katarském Al-Saddu.

Události posledních dní nabraly závratnou rychlost. Stolička pod trenérem Valverdem se po posledních dvou zápasech ještě víc rozhoupala a reálně hrozí, že po jejím pádu se obrazně utáhne smyčka delší dobu navlečená na jeho krku.

Po ztracených, na vítězství rozehraných zápasech - derby s Espanyolem (remíza 2:2) a prohra v Superpoháru s Atléticem 2:3 - i ti největší zastánci kouče Valverdeho nabyli přesvědčení, že asi skutečně nastal čas na změnu. Konat už začal, na nátlak některých členů vedení a prý i hráčů, také prezident Bartomeu, který vyslal do Kataru dvoučlennou výpravu ve složení výkonný ředitel Óscar Grau a sportovní ředitel Eric Abidal, jež se měla sejít s bývalým záložníkem azulgranas a nyní trenérem Al-Saddu Xavim Hernándezem. Záměr schůzky byl jasný, předložit klubové ikoně nabídku trénovat tým po zbytek sezóny a další dva roky.

Pro Xaviho je to lákavá nabídka. Vždycky si přál vést jednoho dne tým, za který odehrál mraky zápasů, jehož se stal nepostradatelnou figurou a pro jeho fanoušky modlou, ztělesněním jedinečného herního stylu. Jenže na druhou stranu se možná trochu obává naskočit do rozjetého vlaku, byť sezóna je pro katalánský tým rozjetá velmi dobře. Barca vede ligu, ve hře zůstává i v Lize mistrů. Proti hovoří i závazek u stávajícího zaměstnavatele. Nechce Al-Sadd nechat na holičkách.

Proto Graua s Abidalem po včerejším setkání požádal o jeden den na rozmyšlenou. Pokud na nabídku kývne, může se stát s okamžitou platností novým koučem. V opačném případě by azulgranas mohl vést dočasný trenér, anebo by věci zůstaly tak jak jsou, tedy Valverde by dokončil sezónu a opce na další sezónu v jeho kontraktu by nebyla aktivována.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Konečně dobrá zpráva.

MESSIFCB
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články