Zpět na » Primera Division » Směšná pokuta za Griezmanna. Barça musí zaplatit 300 eur

Primera Division - Směšná pokuta za Griezmanna. Barça musí zaplatit 300 eur

Směšná pokuta za Griezmanna. Barça musí zaplatit 300 eur © diez.hn - Antoine Griezmann

0

Líbilo se

27.09. - Soutěžní výbor španělské ligy potrestal Barcelonu za nesrovnalosti kolem přestupu útočníka Antoineho Griezmanna z Atlética Madrid do katalánského klubu pokutou jejíž výše je na dnešní poměry hodně směšná. Azulgranas budou totiž muset zaplatit 300 eur.

Atlético Madrid zažalovalo vedení Barcelony kvůli tomu, že jednalo v průběhu minulé sezóny s francouzským útočníkem o přestupu, byť byl v té chvíli stále pod smlouvou. Ačkoliv vyšetřující soudce navrhoval jako jednu z možností trestu uzavření stadionu Camp Nou, soutěžní výbor nakonec sáhl pouze k nízkému trestu ve výši 300 eur.

Podle něj nebylo možné prokázat, že Griezmann s Barcelonou smlouvu v tu dobu, kdy měl platný kontrakt s Atléticem, podepsal. Nicméně na druhou stranu považuje za průkazné, že v tom období Barca zahájila a udržovala kontakty, aniž by o tom bylo Atlético předem písemně informováno.

Nepovažuje to však za vážný prohřešek ze strany Barcy, protože soutěžní výbor soudí, že skutečná jednání katalánského klubu s Griezmannem začala v květnu, kdy Francouz vyjádřil touhu Atlético opustit.

Je zřejmé, že výše pokuty je vzhledem k ekonomickým možnostem klubu především symbolická. Určitě neslouží k tomu, aby v tomto ani dalších podobných případech změnilo jejich chování. Nicméně také to není dostatečný motiv k tomu, aby soutěžní výbor přistoupil k uzavření stadionu. To by mělo sloužit při porušení jiných předpisů," stojí ve zprávě po vynesení rozsudku.

Výše sankce se nicméně okamžitě stala terčem diskuzí, neboť ji všichni považují, vzhledem k tomu, že se jednalo o smlouvu ve výši 23 milionů eur, za směšnou či ostudnou.

Deník Marca přinesl pro zajímavost srovnání pokut, které se ve Španělsku udělují. Močení na ulici vás může stát například 751 eur, za příliš hlasitou reprodukci hudby zaplatíte až 600 eur, za odhození nedopalku 200 eur...

zdroj: Marca

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Cornero - 27.09. Odpovědět

opet se ukazuje k cemu jsou pravidla a rady v PD..jen k tomu aby si z nich Real a Barcelona delali legraci. Zvlast teda Bracelona za posledni dekadu ma tech pruseru s prestupy nekolik a oni jim daj pokutu 300 euro?

Cornero
Panyny - 27.09. Odpovědět

Už se píše o tom, že se snad i odvolají Smajlík 2

Panyny
WyQinac - 27.09. Odpovědět

uz se odvolali Smajlík 3

WyQinac
Panyny - 27.09. Odpovědět

Na každou svini se vaří voda a i na Barcelonu dojde. Tímhle se vlastně potvrdilo, že přestupák je jen čistě na papírování, ale jedná se vlastně celej rok..

Panyny
dalko - 27.09. Odpovědět

Dufam ze raz dojde aj na liverpool

dalko
Zedman - 27.09. Odpovědět

Smajlík 3 To je špatný vtip, soud prokáže, že Barca jednoznačně porušila pravidla přestupů a dostane 300€ pokutu. Ale co čekat, když posledně hrál hráč v CdR, který neměl tak to splachli s tím že si měli stěžovat dříve. Jsem zvědavý na reakci UEFA, protože to je tak ne jedno okno bez přestupů.

Zedman
balmain - 27.09. Odpovědět

pět milionu eur šlo ale bokem

balmain

Tady jde preci o uplne neco jineho, nez o vysi pokuty

Petr Pánek

Kdyby to nechali bejt, tak je to aspoň důstojnější, než takovej flus. Vtipný.

NoIscoNoDisco
F4BRE - 27.09. Odpovědět

A navíc, když jeli na schůzku s Griezmannem, tak řidič měl žabky a neměl tričko takže by měli vymáhat dalších 300€.

F4BRE
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články