Zpět na » Primera Division » Barca bere tři body za dobrý začátek, přišla ale o Messiho

Primera Division - Barca bere tři body za dobrý začátek, přišla ale o Messiho

Barca bere tři body za dobrý začátek, přišla ale o Messiho © standard.co.uk - Leo Messi

0

24.09. - REVIEW Povedený vstup do zápasu zajistil Barceloně tři body v souboji s Villarrealem. Katalánci góly Griezmanna a Arthura vedli už za čtvrthodiny 2:0. Pak ale polevili, nechali soupeře snížit a ve druhé půli jejich výkon šel prudce dolů. Nepříjemnou zprávou je to, že Messi musel v poločase střídat kvůli zdravotním potížím.

Barcelona 2:1 Villarreal

Góly: 6. Griezmann, 15. Arthur - 44. Cazorla

FC Barcelona: Ter Stegen - N. Semedo, Piqué, Lenglet, Júnior - Roberto (63. F. de Jong), Busquets, Arthur - Messi (46. O. Dembèlé), L. Suárez (78. Ansu Fati), Griezmann.

Villarreal CF: Asenjo - Peña, Albiol, Pau Torres, Quintilla - Anguissa, Iborra - Chukwueze, Cazorla (77. Bacca), Ontiveros (57. Ekambi) - G. Moreno (68. Moi Gómez)

Barcelona od úvodu předvedla fanouškům svoji lepší tvář. Stejně jako proti Valencii šla rychle do vedení. Už v šesté minutě. Lionel Messi zahrál rohový kop a Antoine Griezmann chytře temenem hlavy prodloužil za sebe a dokonale zaskočil gólmana Asenja. Balón se od břevna odrazil za čáru a azulgranas vedli 1:0.

Netrvalo dlouho a Katalánci svůj náskok zvýšili. V 15. minutě se daleko od brány opřel do míče Arthur a Asenjo se po jeho projektilu natahoval marně - 2:0.

Lehce nabyté vedení přimělo Barcu zvednout nohu z plynového pedálu. Už se tolik netlačila dopředu a poměr držení míče, který do té doby měla jasně na své straně, se začal pomalu vyrovnávat.

Villarreal se snažil, ale obranu domácích do úzkých nebyl schopen dostat. Ve 44. minutě to proto zkusil z dálky Santi Cazorla a parádní pumelicí nachytal Ter Stegena v nedbalkách. Do kabin šly oba týmy za stavu 2:1.

Ačkoliv vstup do druhé poloviny vypadal ze strany domácích nadějně, když Ousmane Dembélé, který vystřídal zraněného Messiho, připravil dvě dobré šance Griezmannovi a Suárezovi, postupem času jejich výkon uvadal.

Villarreal sice nebyl směrem dopředu zas tak nebezpečný, ale z kopaček barcelonských hráčů se vytratila chuť rozhodnout zápas. Míč putoval hodně ospalým tempem a nezáživný průběh diváky příliš nebavil.

Až příchod mladého Ansu Fatiho všechny probudil z letargie. Šikovný fotbalista za pár minut svého pobytu na trávníku dokázal vytvořit víc nebezpečí než ostatní za celý zápas. Například jeho střela z 80. minuty šla jen o centimetry vedle.

Nakonec Barca dokázala udržet náskok a v tabulce se posunula na čtvrtou pozici o bod za vedoucí Granadu.