Zpět na » Primera Division » Ernesto Valverde vyzývá novou posilu: Griezmann se musí dostávat více do hry

Ernesto Valverde vyzývá novou posilu: Griezmann se musí dostávat více do hry

Ernesto Valverde vyzývá novou posilu: Griezmann se musí dostávat více do hry © skysports.com, fotbalportal.cz - Antoine Griezmann

1

17.08. - VIDEO Prostředí Baskicka moc dobře zná ze svého dlouhého působení v San Sebastiánu. Teď si v sousedním Bilbau odbyl premiéru v dresu Barcelony. Ale na stadionu San Mamés to pro Antoina Griezmanna nebyl povedený debut. Odehrál 90 minut, Blaugranas prohráli 1:0 brankou legendy Adurize, a navíc francouzského reprezentanta kritizoval trenér Ernesto Valverde.

Během léta se dotáhl dlouho očekávaný přestup Antoina Griezmanna z Atlética Madrid do Barcelony. I když jej provázely velké komplikace a problémy. Nakonec se francouzský reprezentant skutečně stal hráčem Barcelony.

V pátek si odbyl ligovou premiéru na půdě Bilbaa. Nebyl to ale povedený debut. Griezmann odehrál kompletních 90 minut. Nastoupil na levém křídle. Uprostřed útoku hrál Luis Suárez, zprava pak Dembélé. Mužstvu scházel Lionel Messi. Před koncem prvního poločasu se zranil Luis Suárez a Griezmann se přesunul do středu útoku.

Barcelona prohrála na úvod 1:0, když inkasovala v samotném závěru po nádherných nůžkách střídajícího Adurize.

Kouč Ernesto Valverde nebyl s Griezmannovým výkonem spokojen.

„Pokud je blízko šestnáctky soupeře, umí zakončit, dobře se pohybuje. Ale to pak musíte v zápase dominovat, aby mu to bylo umožněno.“

„Od našich hráčů očekáváme hodně. I on se musí daleko více zapojovat do hry.“

Lionel Messi scházel pro zranění lýtka. Valverde věří, že se s tím tým vypořádá.

„Musíme se naučit vyrovnat se s tím, když není na hřišti. Je to těžké, když nám schází, ale musíme se s tím popasovat a vymyslet jiné věci. Musíme naše dominantní držení míče přetavit v šance a v góly. To se počítá.“

Antoine Griezmann to v Barceloně rozhodně nebude mít jednoduché. Musí se snažit, aby si na svou stranu získal fanoušky tak, jak se mu to povedlo v Atléticu Madrid.