Zpět na » Primera Division » Piqué se po Clásicu míchal do politiky, Barca se musí zlepšit, Ronaldo Realu schází

Primera Division - Piqué se po Clásicu míchal do politiky, Barca se musí zlepšit, Ronaldo Realu schází

Piqué se po Clásicu míchal do politiky, Barca se musí zlepšit, Ronaldo Realu schází © FotbalPortal.cz - Piqué a Vinícius

1

Líbilo se

28.02. - Výsledek pro Real Madrid asi až příliš krutý. Bílý balet včera večer dostal tři góly od Barcelony v odvetném zápase semifinále poháru, přestože byl většinu zápasu lepší. Však i Barcelona sebekriticky uznává, že svoji hru musí o dost zlepšit. I tak to ale stačilo na výhru v prvním ze dvou El Clásic, které se uskuteční tento týden. Madridu totiž chybí zdatný zakončovatel.

Jen v prvním poločase Barcelonu několikrát zachránil brankář Ter Stegen. Ať už při pokusech Viníciuse, Benzemy, ve druhé půli zase zneškodnil dobře mířený pokus Reguilónovi. Několikrát se mladý Brazilec Vinícius zjevil v nadějné střelecké pozici, ale nemířil mezi tři tyče. Talentovaný fotbalista se projevuje velmi slibně, ovšem zakončení mu zatím docela hapruje. Real Madrid tak velmi trápí koncovka.

„Ve fotbale jsou důležité góly a důraz před bránou, to oni měli. My měli šance, které k postupu potřebujete proměnit. Vytvořili jsme si hodně šancí, ale nedali je. Budeme se snažit zlepšit do dalších zápasů koncovku. Vinícius je mladý, má čas se toho hodně naučit. Herně vyzraje, s každým zápasem," řekl po utkání trenér Realu Santiago Solari.

„Bylo by nespravedlivé mluvit jen o Viníciusovi. Dokazuje, že je to skvělý fotbalista. Jestli nám chybí Cristiano? Nemá cenu mluvit o hráči, který tu není. Ještě před týdnem se tvrdilo, že Benzema je nejlepší devítka, mluvilo se o Viníciusovi, Lucasovi. Nemůžeme mluvit o Cristianovi, protože není hráčem Realu Madrid. Chyběly nám góly, ale útočníci hrají dobře. Především Karim, má nejlepší sezónu v Madridu," svěřil se novinářům Casemiro.

„Zápas nabídl dvě odlišné poloviny. Real byl lepší v té první. Dobře a rychle nám odebírali míč, nedokázali jsme se dostat do tempa. Po přestávce jsme byli mnohem rozhodnější. Oni nedokázali proměnit své šance v prvním poločase, my ve druhém ano," nabídl svůj pohled barcelonský lodivos Ernesto Valverde.

Nicméně s ohledem na herní stránku cítil, že je třeba cosi zlepšit. „Chyběla nám útočná snaha, nechodili jsme tolik dopředu. Po přestávce se to změnilo a vstřelili jsme důležité góly. Do sobotního zápasu se ale musíme zlepšit," pronesl Valverde.

„Díváme se na to pozitivně, ale je pravda, že nejsme úplně spokojeni. Procházíme obdobím kdy hrajete lépe nebo hůře. První zápas s Realem, Lyon, Sevilla...Ale dokážeme se přes takové zápasy přenést s dobrým výsledkem. Teď už chybí jen ten sobotní zápas. Pokud dosáhneme dobrého výsledku, můžeme si říct, že jsme překonali tohle obtížné období," uvedl stoper Gerard Piqué.

Ten si opět nenechal ujít možnost upozornit na sebe, svoje politické myšlenky a zkritizovat Madrid jako sídlo vlády, když pronesl: „Kdyby raději televizní stanice v Madridu věnovali méně času problémům s VAR a více se zaměřili na kauzy nespravedlivě odsouzených politických vězňů a lidé mohli vědět trochu víc, co se děje, možná by to v naší zemi šlapalo lépe."

Real Madrid má už v sobotu příležitost oplatit Barceloně porážku z poháru, když na Santiago Bernabéu tentokrát přivítá azulgranas v rámci klání o ligové body. V tabulce Primera División na Katalánce po 25 kolech ztrácí devět bodů.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články