Zpět na » Primera Division » Odepisovat Barcelonu? Předčasné. Seville nasázela šest gólů a je v semifinále

Primera Division - Odepisovat Barcelonu? Předčasné. Seville nasázela šest gólů a je v semifinále

Odepisovat Barcelonu? Předčasné. Seville nasázela šest gólů a je v semifinále © sport.es - Barcelona rozmetala Sevillu šesti góly

4

30.01. - REVIEW Za nepříznivého stavu 0:2 nastupovala Barcelona do odvety čtvrtfinále Copa del Rey proti Seville. Jenže už za půl hodiny náskok smazala a na začátku druhé půle odskočila o další dvě branky. Hosté sice poté brankou Arany trochu vývoj zdramatizovali, ale v závěru Suárez s Messim přidali dvě gólové pojistky a nebylo co řešit.

Barcelona 6:1 Sevilla

První zápas 0:2

Góly: 13. z penalty a 53. Coutinho, 31. Rakitić, 54. Roberto, 89. Suárez, 90+2. Messi - 67. Arana

Barcelona: Cillessen - S. Roberto, Piqué, Lenglet, Alba - Rakitić (75. Vidal), Busquets, Arthur (90. Aleñá) - Messi, Suárez, Coutinho (81. Semedo)

Sevilla: Soriano - Carrico, Kjaer, Gómez - Promes, Banega (77. Ben Yedder), Amadou, Mesa (77. F. Vázquez), Arana (84. Gil) - Sarabia, A. Silva

Na smazání dvoubrankového manka začala Barcelona tvrdě pracovat od samého začátku. Sevillu sevřela do kleští a nepustila ji do okamžiku, než vstřelila první gól. Ten přišel poměrně brzy, ve 13. minutě ho zaznamenal z penalty Coutinho, která byla nařízena po hodně kontroverzním rozhodnutí při zákroku na Messiho.

Sevilla sice na svých kopačkách míč dlouho neudržela, ale když se vydala dopředu, hrozila velmi nebezpečně. Tak jako ve 23. minutě André Silva, který efektní patičkou donutil k výtečnému zákroku Cillessena, jenž balon stihl vyrazit na tyčku. Chvilku nato pak pronikl do vápna Mesa a Piqué ho fauloval. Penaltu kopala Sevilla, ale Banega ji trestuhodně zahodil, což hodně ovlivnilo další vývoj zápasu.

Už v 31. minutě totiž Barca náskok srovnala. Arthur vysunul kolmicí vpřed Rakitiće, jenž míč jen lehce lízl a ten doputoval do branky Soriana - 2:0.

Druhá půle začala pro azulgranas ještě lépe než ta první. V 53. minutě našel Suárez hlavu Coutinha, který druhým gólem v zápase dostal Barcelonu do výhody. Neuběhlo příliš času a Katalánci už vedli o čtyři branky. To pro změnu Messi našel v šestnáctce volného Sergiho Roberta, který se nemýlil.

V tu chvíli potřebovala Sevilla dát dvě branky, aby postoupila. Když proto Arana v 65. minutě přesnou bombou k tyči snížil na 1:4, dvojzápas byl opět otevřený. Definitivně rozhodnout mohl čtvrt hodiny před koncem Messi, ale po přihrávce od Suáreze tak dlouho hledal ve stoprocentní šanci ideální pozici ke střele, až trefil pouze gólmana Soriana. Pak ještě přehodil nejen gólmana, ale i branku Roberto. Až v úplném závěru po dvou rychlých brejcích nejprve skóroval Suárez a po něm i Messi.

Další výsledky čtvrtfinále Copa del Rey:

Valencia - Getafe 3:1 (62., 90+3. a 90+4. Rodrigo - 1. Molina, první zápas 0:1)
Betis - Espanyol 3:1 p. p. (76. Lo Celso, 95. Leon, 99. Mandi - 33. Baptistao, první zápas 1:1)

Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.