Zpět na » Primera Division » Barcelona se pokusí o obrat. Ano, mohou rozhodnout i penalty, připouští Valverde

Primera Division - Barcelona se pokusí o obrat. Ano, mohou rozhodnout i penalty, připouští Valverde

Barcelona se pokusí o obrat. Ano, mohou rozhodnout i penalty, připouští Valverde © as.com - Ernesto Valverde

0

Líbilo se

30.01. - Na Barcelonu čeká dnes pozdě večer nelehký úkol. Minulý týden si to totiž pořádně zavařila porážkou v Seville 0:2 a dnes se bude muset hodně snažit, aby ztrátu dohnala, pronikla do semifinále Copa del Rey a uchovala si šanci na obhajobu trofeje, kterou by mohla získat už popáté v řadě.

Je to pro nás velká výzva, vzhledem k tomu, jak se vyvíjí dvojutkání. V Seville jsme neuhráli dobrý výsledek a máme 90 minut na to, abychom ho otočili. Víme, že jsem tým, který v určitých okamžicích pokaždé udělá krok kupředu. Zápas se Sevillou je jedním z nich. Musíme se snažit o postup. Takové výzvy mají hráči rádi," pronesl na tiskové konferenci trenér Valverde.

Ten v úvodním zápase poskládal hodně netradiční sestavu, jen v Barceloně například nechal Messiho s Busquetsem, na lavičce zůstal Suárez a další hráči základu. Nicméně jestli dnes Barca nastoupí v top sestavě nepotvrdil.

Minulý týden jsme udělali změny, ale to dělají i ostatní mužstva. Některá víc, některá méně. My udělali víc změn v útoku. Naším cílem je postup. Máme ale nabitý týden, v šesti dnech hrajeme tři zápasy. Prioritou je ale v tuto chvíli pohár. Budeme se snažit postavit slušnou sestavu. Sevilla je na tom dobře v ofenzivě, my jsme se zlepšili v defenzivní činnosti. Naším zámerem je hodně a často dobývat soupeřovu branku a aby se Sevilla k té naší pokud možno nedostávala. Když jsme hráli v lize, měli jsme hodně ztrát, z nichž pramenily jejich šance. Ale my také měli šance. Musíme se pokusit vyvarovat se toho. Pokud budeme dobře útočit, budeme současně i dobře bránit."

Valverdemu bylo minulý týden vyčítáno to, že pohárovou soutěž chce obětovat na úkor toho, aby mužstvo nebylo fyzicky vyždímané, jako v minulé sezóně, kdy ho právě tažení Copa del Rey až do finále možná stálo síly v Lize mistrů, soutěži, kterou azulgranas touží vyhrát. To kouč ale samozřejmě popírá.

Pokaždé chceme vyhrát, každý se na to může dívat z pohledu, který mu vyhovuje. Někteří to budou považovat za propadák, aby vám mohli vrazit prst do oka, jiní to budou brát tak, že život jde dál. Ať už vyhrajeme, nebo ne, zítra vyjde slunce a přijde další zápas."

Pak přišly na řadu i dotazy na hráče kádru. Prvně na Denise Suáreze, u nějž mělo být domluveno hostování v Arsenalu. Je to trochu zdlouhavý proces. Uvidíme, jestli příští týden, nebo za 14 dní s námi začne trénovat, aby se to vyzkoušelo."

Dalším jménem pak byl krajní obránce Semedo. Je to hráč, který dělá velké pokroky. Je to jistota, protože je velmi rychlý a je obtížné přes něj přejít. V Seville jsem ho dal na levou stranu, aby bránil Navase, a byl dobrý. Postupně se zlepšuje i v ofenzívě. Jsme s ním spokojeni. Je to konkurence a to je dobré." Pár slov utrousil i na adresu Dembélého. Rekonvalescence jde dobře, ale nevím, jestli bude schopen o víkendu nastoupit proti Valencii. Spíš ne. Myslím si, že bude připraven až na další kolo."

Dnes může dojít i na penaltový rozstřel, který prý v Barceloně trénují. Penalty trénujeme celou sezónu. Je to možnost. Ale jestli myslím, že dojde na penalty, pak odpovím, že nevím. Ale zvažuji možnost, že na ně může dojít."


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články