Zpět na » Primera Division » Nelogický tah? Proč vlastně Real Madrid prodloužil smlouvu s Navasem, když nechytá?

Nelogický tah? Proč vlastně Real Madrid prodloužil smlouvu s Navasem, když nechytá?

Nelogický tah? Proč vlastně Real Madrid prodloužil smlouvu s Navasem, když nechytá? © elmundo.sv - Keylor Navas

2

Líbilo se

04.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Pro mnohé nelogický tah. V médiích se včera rozšířila informace, podle níž kostarický gólman Realu Madrid Keylor Navas, který je momentálně pro trenéra Solariho číslem dvě v hierarchii mužů s rukavicemi a zachytá si pouze ve španělském poháru, prodloužil kontrakt o další sezónu, až do roku 2021. Proč ještě víc natahuje své trápení, když cesta z něj je bezvýchodná?

Situace Keylora Navase se v Realu Madrid rázem změnila s jedním důležitým rozhodnutím. V srpnu loňského roku Bílý balet konečně dotáhl do konce přání svého prezidenta Péreze mít v kádru mediálně známějšího gólmana, byť to nakonec nebyl David de Gea. I kdyby po něm tolik netoužil, tak za 35 milionů eur byl brankář formátu Thibauta Courtoise v podstatě za hubičku. Ten se prostě musel koupit. V tu chvíli začala kalvárie kostarického brankáře, jenž začal tušit, že jeho minuty mezi třemi tyčemi budou značně osekané.

A měl pravdu, zpočátku sice ještě dostával pod Lopeteguim šanci v lize, než se Belgičan rozkouká, zachytal si i Superpohár proti Atléticu, někdejší španělský reprezentační kouč ho pak následně postavil i do úvodních třech duelů ve skupině Ligy mistrů. Jenže s příchodem kouče Solariho nastaly nové pořádky a argentinský lodivod určil za absolutní jedničku bývalého brankáře Chelsea, zatímco Navasovi svěřil pouze okrajovou roli v podobě štěků v Copa del Rey.

Považujete prodloužení smlouvy Keylora Navase s Realem do roku 2021 za správné?
Ano
Ne

Na první pohled se zdá tudíž značně nelogické, že klub svému brankáři prodloužil smlouvu o jeden rok až do 2021. Nicméně nabízí se vysvětlení, podle nějž dává krok klubového vedení smysl. Navas má přeci jen určitý kredit a to, že z klubu dříve, či později odejde, je jasná věc. Jenže jinak bude Real prodávat gólmana, který má dostatečně dlouhou smlouvu, než v situaci, kdy by s blížícím se závazkem v roce 2020 mohl pomáhat tlakem na vedení Blancos kupujícímu klubu.

Rovněž pro samotného brankáře to ale může znamenat pozitivní stránku. Jeho plat se aktuálně navýší na 5 milionů eur a z takové pozice se mu bude rovněž lépe vyjednávat možná poslední velká smlouva jeho kariéry. Zejména pokud bude zájemce pocházet z asijského kontinentu.

Existuje ale i další alternativa proč Real Navasovi smlouvu prodloužil. Chce totiž na pozici dvojky jednoznačnou jistotu, kterou v tuto chvíli v osobě Keylora bezpochyby má. Management měl původně v plánu připravit si jako dvojku Ukrajince Andrije Lunina, jehož poslal na hostování do Leganés. Tam ale nehraje, kouč Pellegrino raději upřednostňuje zkušeného Cuéllara i přesto, že se vystavuje sankci ze strany Bílého baletu.

Navas zatím neprojevil přání z klubu odejít, ovšem v létě může být situace jiná. Vedení Realu učinilo sice krok na první pohled nelogický, který se mu ale může bohatě vrátit. A Navasovi také.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články