Zpět na » Primera Division » Hodně nás poznamenalo střídání Balea, stěžoval si po další bodové ztrátě Solari

Hodně nás poznamenalo střídání Balea, stěžoval si po další bodové ztrátě Solari

Hodně nás poznamenalo střídání Balea, stěžoval si po další bodové ztrátě Solari © as.com - Santiago Solari

0

Líbilo se

04.01. - Čerstvý šampion z mistrovství světa klubů v domácí lize zase zadrhnul. V utkání na půdě osmnáctého Villarrealu dokázal získat jen hubenou prémii, neudržel vedení a musel se spokojit s remízou 2:2. Na vedoucí Barcelonu tak v tabulce Primera División aktuálně ztrácí sedm bodů.

„Výhru už jsme měli skoro v ruce, měli jsme to rozhodnout. Potom na nás zatlačili a vyrovnali. Tlačili na nás hodně, ostatně hráli doma, potřebují body a nás hodně poznamenalo střídání Balea. Dostal úder a má pohmožděninu. Nemohl dál v zápase pokračovat," vrátil se k utkání trenér Santiago Solari.

Novináři se na tiskové konferenci ptali samozřejmě i na to, proč odešel ze hřiště Luka Modrić tak brzy. „Odevzdal úplně všechno, měl chřipku, dal vše co mohl. Po takové nemoci nemáte síly na celých 90 minut. Jsem mu vděčný za to, co odehrál. Střídání bylo předem domluvené. Máme tu další hráče, kteří mohou nastoupit. Sice nemají Zlatý míč, ale třeba Valverde nám pomohl hodně."

Solari dostal nepříjemnou otázku také na to, jestli ho trochu neznepokojuje, že Real se ve druhé části tak trochu vytratil ze hry. „Nemyslím si, že jsme úplně ztratili kontrolu nad zápasem, měli jsme ji. Spíš šlo o to, že jsme se tolik netlačili dopředu a soupeře nezlobili. Byli jsme schopni si vytvořit šance a dát třetí gól. Možná nám při rozehrávce chyběla větší jednoduchost a na to jsou speciální hráči, jako Bale, který musel být střídán."

„Pokud nedokážete rozhodnout zápas, existuje riziko, že dostanete vyrovnávací gól. Měli jsme to ve svých rukách, na konci první půle mohl dát gól Benzema, ve druhé půli Lucas Vázquez a také Marcelo," pověděl Solari, který se samozřejmě nemohl vyhnout tradiční otázce na Isca. Ten si včera pod jeho vedením užil největší herní prostor v ligovém zápase. Tradičně opomíjený fotbalista naskočil na „rekordních" 45 minut. Do té doby bylo maximem 37 minut v duelu s Valladolidem. „Je to skvělý hráč, ale je jeden z kádru, který mám k dispozici. Všichni zaslouží respekt za to, co dosáhli. Buď už toho pro Real Madrid hodně udělali, nebo to udělají v budoucnu. Odehrál velmi dobrou druhou půli a jsme spokojeni."


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články