Zpět na » Primera Division » Pět posil, které v roce 2019 zavítají do Barcelony

Primera Division - Pět posil, které v roce 2019 zavítají do Barcelony

Pět posil, které v roce 2019 zavítají do Barcelony © FotbalPortal.cz - Která z posil přijde v roce 2019 do Barcelony?

2

Líbilo se

03.01. - Nezávisle na tom, kolik trofejí v letošní sezóně získá Barcelona, její vedení už pilně pracuje na plánovaném omlazení kádru. Přeci jen v kabině se to hemží třicátníky a do mužstva je třeba přivést mladou krev. Vše nasvědčuje tomu, že by do kádru azulgranas v letošním roce mělo zamířit hned pět nových tváří.

Podle rozmístění na hřišti by se dalo říct, že každá řada přivítá nového člena. Na Camp Nou očekávají příchod nového gólmana, stopera, dvou záložníků a jednoho útočníka.

Brankář

Zde je příchod nového gólmana v podstatě jistotou. Náhradník Jasper Cillessen chtěl odejít už loni, ale Barcelona požadovala výkupní klauzuli 60 milionů eur, kterou v Arsenalu, AS Řím nebo Liverpoolu nebyli ochotni akceptovat. Holanďanovi, který přišel v roce 2016, už je 29 let a chce být jedničkou ve větším klubu. Ví, že to se mu za Ter Stegenem v Barceloně nikdy nepodaří a proto chce odejít. Experti se domnívají, že za 30 milionů eur by ho azulgranas prodat mohli. Vedení plánuje příchod brankáře za cenu kolem 15 milionů eur, se zkušenostmi, nicméně nemusí jít nevyhnutelně o staršího gólmana.

Stoper

V Barceloně skončí smlouva Vermaelenovi, nejistá je situace kolem Umtitiho a tak v létě azulgranas přistoupí k angažování středního obránce. Mluví se samozřejmě o Matthijsi de Ligtovi z Ajaxu. U něj ale cena nepůjde pod 50 milionů eur. Naposledy se ale vynořila zajímavá alternativa v podobě 19letého Francouze Jeain-Claire Todiba, kterému po sezóně končí kontrakt v Toulouse. Uzavřít příchod hráče, o kterého projevují značný zájem v Realu Madrid, Juventusu či Neapoli, by byl neskutečný kauf. Existuje ještě možnost setrvání Jeisona Murilla, jehož Barcelona získala na hostování z Valencie, jehož v případě úspěšného působení může získat na přestup za 25 milionů eur.

Pivot

Na tuto pozici, na níž by měl postupně nahradit Busquetse, je prakticky jediným adeptem Frenkie de Jong z Ajaxu. Předpokládá se, že jeho přestup by Barcelonu stál 70-75 milionů eur. Hráč by chtěl na Camp Nou přestoupit, sbližují se i postoje obou klubů, v každém případě velkou konkurenci představuje i PSG či Manchester City.

Vnitřní záložník

Vše nasvědčuje tomu, že by se jednou z prvních posil pro příští sezónu mohl stát Adrien Rabiot z Paris St. Germain. Barcelona popřela, že by již měla s hráčem uzavřenu dohodu, nicméně nespouští ho z očí a připravuje půdu pro jeho letní přestup. Přivést takového hráče zadarmo by byla další povedená akce klubového vedení. Nyní už zbývá pouze přesvědčit hráčovu agentku, jeho matku Veronique, že klub nezaplatí přestupovou prémii ve výši 10 milionů eur.

Útočník - devítka

Další prioritou Katalánců pro příští sezónu je přivést klasického středního útočníka - devítku. Vzhledem k tomu, že Dortmund uplatnil opci na přestup Paca Alcácera a Munirovi končí smlouva (návrh na prodloužení neakceptoval), musí Barca přikročit k angažování forvarda. Ve hře jsou Piatek (Janov). André Silva (AC Milán - Sevilla). Maxi Gómez (Celta), Pepé (Lille), Werner (Lipsko), Jovic (Frankfurt), snem pak zůstává Harry Kane, na nějž už by po případných investicích do De Jonga a De Ligta nezbyly finance.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články