Zpět na » Primera Division » Real Madrid dál sní o Neymarovi nebo Mbappém. Může jim je přihrát UEFA

Real Madrid dál sní o Neymarovi nebo Mbappém. Může jim je přihrát UEFA

Real Madrid dál sní o Neymarovi nebo Mbappém. Může jim je přihrát UEFA © amprensa.com - Neymar a Mbappé

0

Líbilo se

24.08. - Zdálo se, že snahy o dva přední fotbalisty Paris Saint Germain, jež chtěl mít prezident Florentino Pérez ve svých řadách, už pro Real Madrid zhasly. V případě Kyliana Mbappého již loni, kdy si místo Bernabéu vybral Park princů a Neymar nedávno prohlásil, že se nikam stěhovat nebude a i letos odehraje sezónu v dresu PSG.

Jenže celou situaci může obrátit naruby vyšetřování vedené nejvyšším fotbalovým orgánem UEFA, které odstartovalo na podnět prezidenta španělské La Ligy Javiera Tebase. Důvodem je samozřejmě nezřízené utrácení ze strany PSG, jež se podle názoru Tebase neslučuje se stanovenými pravidly Finančního Fair Play. UEFA vyšetřuje možné fiktivní sponzorské smlouvy a eventuální platby za posily z banky, kterou vlastní katarský stát.

Paris Saint Germain musí příští týden zaplatit Monaku 180 milionů eur za přestup Mbappého. Ten v uplynulé sezóně v Parku princů jen hostoval s povinnou opcí na přestup, jež má být uhrazena nyní. Kromě toho by mělo PSG přidat do klubové pokladny 90 milionů eur, aby dosáhlo rovnováhy mezi příjmy a výdaji. Ačkoliv se červená čísla navyšují, situace nemusí být podle španělských médií tak hrozivá, jak by se mohlo zdát.

I kdyby totiž UEFA vyřkla rozsudek do 31. srpna, PSG by se zcela jistě odvolalo a nemuselo by se zbavovat svých dvou klenotů. Jenže podle deníku AS je tu ještě FIFA a ta může zastavit plánovanou platbu za Mbappého, který by se musel tím pádem vrátit do Monaka.

A tady na šanci číhá prezident Realu, který by pak atakoval Monako, s nímž byl již minulou sezónu na přestupu francouzského rychlíka předběžně domluven. Paris Saint Germain by se pak mohl rozhodnout prodat i Neymara, podle expertů za 300 milionů eur, aby ozdravil veškeré svoje účty a očistil se z „finančního dopingu“, z nějž je podezřelý.

Šance, byť teoretická, na minimálně jednu hvězdu Paris Saint Germain tedy pro madridský Real do konce srpna pořád existuje.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, sport.es, as.com

Související odkazy
Nejnovější články