Zpět na » Primera Division » TOP 4 důvody proč Real Madrid kupoval gólmana Courtoise

Primera Division - TOP 4 důvody proč Real Madrid kupoval gólmana Courtoise

TOP 4 důvody proč Real Madrid kupoval gólmana Courtoise © as.com - Thibaut Courtois

3

Líbilo se

10.08. - NEPŘEHLÉDNĚTE První velká posila už je v Realu Madrid. Bílý balet letos s posilováním kádru nikam nespěchá a až teprve včera získal fotbalistu, dalo by se říci zvučnějšího jména. Stal se jí brankář Thibaut Courtois, jenž vyměnil Chelsea za kabinu na Santiago Bernabéu. Nicméně byl jeho příchod nevyhnutelný, vzhledem k tomu, že Blancos měli ve svých řadách vcelku spolehlivou jedničku Navase? Zde jsou 4 hlavní důvody, proč Real k jeho přestupu přikročil.

Jeden z nejzajímavějších přestupů tohoto léta byl dokončen včera, kdy Thibaut Courtois vyměnil dres Chelsea za trikot Realu Madrid. Prezident Bílého baletu Florentino Pérez se konečně dočkal gólmana profilu jaký si dávno pro svůj tým představoval. Ačkoliv jeho přestup mohl vyvolat negativní komentáře, zde jsou čtyři hlavní důvody, proč Blancos neváhali a belgického muže s rukavice do týmu přivedli.

Výprodejová cena

To byl asi jeden z nejpádnějších důvodů. Můžete mít v týmu dobrého gólmana, ale pokud se vám nabízí brankář světové extratřídy a za takovou cenu - mluví se o 35 milionech eur - asi neodoláte. Florentino Pérez tedy určitě ne. Za takovou sumu hráče získat je skvělý tah.

Perspektiva

V Madridu jsou teď dva výborní gólmani. Bez nadsázky by se dalo říct, že má Real nejlepší brankářskou dvojici na světě. Dalším z důvodů, proč ale vedení Madridu přistoupilo k angažování Courtoise je i výhled do budoucna. Navasovi už letos bude 32 let a byť brankáři mívají delší fotbalový život než hráči v poli, přeci jen bylo na čase hledat perspektivu. Courtois, jemuž je 26, může do sestavy Realu naskočit okamžitě a klidně na Bernabéu vydržet dalších sedm, osm let, ne-li déle.

Marketing

A pak je tu také otázka marketingu, mediální přitažlivosti. Tu kostarická jednička nikdy neměla a mít nebude. I proto Pérez neustále každé přestupové okno hledal brankáře, který dokáže klubu vydělat peníze. Z toho důvodu už byl v jeho hledáčku dříve De Gea. Courtois do nejvyšší mediální kategorie určitě patří.

Mít to nejlepší

Prezident Pérez je velice ješitný muž a vždycky chce mít v mužstvu to nejlepší na světě. Nyní sice přišel o Cristiana Ronalda a nemá v kádru žádného držitele Zlatého míče, ale už v roce 2014 kupoval po MS v Brazílii nejlepšího střelce tohoto turnaje Jamese Rodrígueze, z afrického MS 2010 si přivedl hvězdy německého týmu Özila a Khediru a nyní chtěl za každou cenu Courtoise, jenž byl oficiálně označen nejlepším gólmanem MS v Rusku, kde dostal ocenění Golden Glove.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články