Zpět na » Primera Division » TOP 5 důvodů, proč chce Barcelona koupit Artura Vidala

Primera Division - TOP 5 důvodů, proč chce Barcelona koupit Artura Vidala

TOP 5 důvodů, proč chce Barcelona koupit Artura Vidala © lanacion.cl - Arturo Vidal

3

Líbilo se

03.08. - Barcelona je už podle všeho ve finální fázi operace díky níž by měl na Camp Nou zamířit pořád ještě hráč Bayernu Mnichov Arturo Vidal. S ním už je prý domluvena na platových podmínkách a také oba kluby už mají blízko k definitivnímu potřesení rukou. Proč se vlastně Barcelona zaměřila na chilského fotbalistu a z jakého důvodu se jí zdá jeho přestup do kabiny azulgranas přínosný? Zde je pět nejhlavnějších argumentů.

Podobný typ jako Paulinho

Nejlepším důkazem, že fotbalista jako Arturo Vidal může bez problémů zapadnout do týmu Barcelony, je Paulinho. Brazilský středopolař se předvedl ve Valverdeho týmu jako hráč, který týmu dodal fyzický podklad, agresivitu, jenž i technicky založený tým jako Barcelona občas vyžaduje. Po odchodu Paulinha potřebuje Barca najít hráče podobných charakteristik. Barcelonský styl postrádá profil válečníka, který dokáže v momentech ztráty míče uplatnit intenzivní presink ve středové linii protivníka s cílem získat ho zpět.

Král středové řady

Pokud se něčím Arturo Vidal vyznačuje, pak především tím, že dokáže obsáhnout velký prostor na hřišti. Jezdí nahoru dolů, sbírá naběhané kilometry s naprostou samozřejmostí, je zdánlivě neúnavný. Tím by hodně ulevil Busquetsovi a Rakitićovi, kteří by se mohli více věnovat ofenzivní činnosti. Současně s tím by podpořil hru azulgranas výlety z hloubi pole směrem k šestnáctce.

Hra ve vzduchu

Dalším aspektem, který hraje ve prospěch chilského fotbalisty je hra ve vzduchu. A to jak před vlastní, tak i soupeřovou šestnáctkou. Tím by vzrostla údernost standardních situací barcelonského týmu. A samozřejmě i odolnost proti podobným akcím protivníka.

Vůdce a vítězný typ

Charakteristickým rysem Vidala je i další prvek - je to lídr, tahoun, vítězný typ. Vyznačoval se tím v chilské reprezentaci i na svých předchozích štacích v Leverkusenu, Juventusu nebo Bayernu. Někdy z něj jde až strach. Během zápasu diriguje spoluhráče, koriguje jejich pozice, povzbuzuje.

Zkušenost a okamžitý výkon

Pokud je posilám typu Dembélé či Malcom potřeba dát určitý čas na aklimatizaci, od Vidala se vyžaduje okamžitý výkon. Ostatně tím se vyznačoval pokaždé, když vyměnil klub. V Evropě už něco zažil a dokáže se vypořádat s tlakem, který ho čekal ve velkém klubu.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Související odkazy
Nejnovější články