Zpět na » Primera Division » Umtiti v ohrožení: Vylepšení smlouvy ve slepé uličce, United číhají

Umtiti v ohrožení: Vylepšení smlouvy ve slepé uličce, United číhají

Umtiti v ohrožení: Vylepšení smlouvy ve slepé uličce, United číhají © diez.hn - Samuel Umtiti

2

Líbilo se

29.03. - Prodloužení smlouvy Samuela Umtitiho neprobíhá tak plynule a hladce, jak se všeobecně očekávalo. Hlavně proto, že to byl samotný klub, který udělal první krok k tomu, aby se francouzskému obránci upravil plat směrem nahoru vzhledem k tomu, jaké výkony podává a ceně na trhu.

„V tuto chvíli můžeme říct, že obě strany jsou úplně někde jinde. Jako protinožci. Protože první nabídka, kterou Barcelona předložila, naprosto neuspokojila lidi, kteří zastupují hráče...a vlastně ani samotného Umtitiho,“ píše dnešní Sport.

Umtiti je trochu ojedinělý případ v nedávné historii barcelonského klubu. O prodloužení smlouvy se totiž hovoří už po necelých dvou sezónách služby. Z pěti, které má podepsané. Jeho závazek končí 30. června 2021. Většinou se totiž k takovým krokům na Camp Nou přistupovalo nejdříve po třech letech.

Hlavním důvodem k jednání je ale nejen gáže, ale především výkupní klauzule Umtitiho. Ta činí pouhých 60 milionů eur. To je částka, kterou už si dneska může dovolit každý větší klub v Anglii, Německu, Francii a možná Itálii. Výkony Umtitiho všechny překvapily, včetně vedení azulgranas, které neočekávalo, že by se už v první sezóně mohl takto prezentovat. Teď s tím musí bojovat.

Nyní dokonce existuje velké riziko, že Umtiti může po sezóně z klubu odejít. Pokud management blaugranas podstatně nezvedne nabídku. A naproti tomu také francouzský reprezentant trochu nesleví ze svých požadavků.

Francouz, jako neodmyslitelná součást základní sestavy, bere méně než většina hráčů v kádru. A to včetně náhradníků. Jisté zdroje uvádí částku 3 miliony eur. Podle zpráv si Umtiti představuje sumičku až třikrát vyšší, což by v už tak našlapané složce rozpočtu vyhrazené na platy hráčů mohlo představovat velký problém.

Nyní si obě strany daly klid na přemýšlení a k jednání zasednou opět později. Ovšem v závětří číhá Manchester United, který by byl ochoten zaplatit výkupní klauzuli aktuálně jednoho z nejlepších střeních obránců Evropy.

Skončí Samuel Umtiti po sezóně v Barceloně?
Ano
Ne

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, sport.es

Související odkazy
Nejnovější články