Zpět na » Primera Division » TOP 5 nejlépe placených hráčů španělské ligy

TOP 5 nejlépe placených hráčů španělské ligy

TOP 5 nejlépe placených hráčů španělské ligy © FotbalPortal.cz - Messi a Ronaldo, dva nejlépe placení hráči ve španělské lize

0

Líbilo se

29.03. - Španělská Primera División je považována společně s anglickou Premier League za nejlepší a nejatraktivnější fotbalovou soutěž světa. Nicméně z hlediska hráčských platů za ostrovní soutěží, především kvůli příjmům od televizních společností, značně pokulhává. Neplatí to ale u těch největších hvězd. Pro ty si kluby dokáží vyhradit velice zajímavé sumy. Ovšem který fotbalista bere ve Španělsku nejvyšší plat?

Španělsko a Anglie. Země, kde se hrají nejlepší fotbalové soutěže, kde hrají největší hvězdy a destinace, které jsou pro každého profesionálního fotbalistu snem. Nicméně pokud se zaměříme na platy fotbalistů, jsou průměrně vyšší ty na ostrovech.

Většina španělských klubů má tak problém konkurovat nabídkám konkurence z Anglie, byť se jedná o týmy, které hrají v anglické lize o holý život. Síla televizního trhu v Premier League totiž nalévá do pokladen všech klubů značné finanční prostředky, které se těžko srovnávají s těmi, s nimiž hospodaří kluby v Primera División.

Výjimku ale tvoří top španělské kluby Real Madrid a Barcelona. V kádrech těchto klubů totiž najdeme ty nejlépe placené fotbalisty nejen v rámci španělské La Ligy, ale i v celosvětovém měřítku. Vždyť nejlépe placený fotbalista světa je aktuálně Leo Messi z Barcelony, druhý ve španělské lize je Ronaldo, který se po Neymarovi rovněž pasuje mezi světovou elitu.

Není tudíž divu, že top pětka nejlépe zaplacených fotbalistů se ve španělské soutěži profiluje právě z Realu nebo Barcelony. Kteří borci se tedy mohou pyšnit nálepkou hráčů s nejvyšší gáží? Částky jsou převzaty z britského deníku Daily Express.

1. Leo Messi - Barcelona (500.000 £ týdně)

2. Cristiano Ronaldo - Real Madrid (365.000 £ týdně)

3. Gareth Bale - Real Madrid (350.000 £ týdně)

4. Luis Suárez - FC Barcelona (290.000 £ týdně)

5. Philippe Coutinho - FC Barcelona (240.000 £ týdně)

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, sportskeeda.com

Související odkazy
Nejnovější články