Zpět na » Primera Division » První výhra pro Cira, Suárez zlomil prokletí, spolupráce za stamiliony už funguje? To nej ze zápasu Málaga – Barcelona

První výhra pro Cira, Suárez zlomil prokletí, spolupráce za stamiliony už funguje? To nej ze zápasu Málaga – Barcelona

První výhra pro Cira, Suárez zlomil prokletí, spolupráce za stamiliony už funguje? To nej ze zápasu Málaga – Barcelona © FotbalPortal.cz -

1

Líbilo se

11.03. - Za půl hodiny bylo hotovo. Barcelona napsala povinné domácí úkoly bez větších stresů v poměrně krátkém časovém úseku a po zbylý čas mohla v Málaze pošetřit síly na další klání, která ji v nejbližší době čekají. Především středeční střetnutí osmifinále Ligy mistrů proti Chelsea.

První triumf pro Cira

Včerejšek byl pro Lionela Messiho výjimečným dnem. Narození dítěte nemůže vynahradit ani ta nejcennější trofej na světě. A Leo se stal otcem dokonce potřetí. Manželka Antonella mu přivedla na svět dalšího kluka. Po Thiagovi a Mateovi rozšířil klan Messiů Ciro. Argentinec tak nakonec do Málagy ani necestoval a výhru svých spoluhráčů sledoval z porodnice.

Suárez konečně pokořil Málagu

Luis Suárez si mohl odškrtnou posledního soupeře, kterému ještě nedal v ligové soutěži ani jeden gól. Pět zápasů trvalo, než rozvlnil síť za gólmanem Málagy. Takovou negativní šňůru nepoznal ani ve Španělsku ani v Anglii a v Holandsku už vůbec ne. Ovšem za čtvrt hodiny mohl být Uruguayec spokojený. Přesně na hlavu mu posadil centrovaný míč Jordi Alba a El Pistolero dal svůj 21. ligový gól sezóny.

Alba - top nahrávač

Právě z Jordiho Alby se v letošní sezóně vyklubala nečekaně produktivní ofenzivní zbraň. Zvlášť po loňském ročníku. Ofenzivní choutky tohoto levého beka byly trenérem Luisem Enriquem často opomíjeny a v jednu chvíli se dokonce hovořilo o tom, že by rodák z barcelonského předměstí, mohl azulgranas opustit. Ještě že tak neučinil. Letos už svým spoluhráčům nahrál na devět gólů, stejně jako Suárez. Lépe už je na tom jen Messi. Ten asistoval svým kolegům u 15 branek. V ligovém ranku je v tomto ohledu na třetí pozici se sedmi nahrávkami.

Multimilionová spolupráce začíná fungovat?

Coutinho 120 (160) milionů eur. Dembélé 105 (145) milionů eur. Investice nevídaná, která by se měla začít co nejrychleji vracet. Se splátkami začal mnohem dříve Coutinho, byť přišel teprve před pár týdny. Dembélé si přeci jenom zatím dával na čas. Nicméně včera odehrál jeden z povedenějších zápasů a jen výborný Roberto v brance zhatil mladému Francouzovi premiérovou gólovou radost. Navíc Ousmane pěkně našel Coutinha, který efektně zadovkou pokořil domácí obranu a zvýšil na 0:2.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články