Zpět na » Primera Division » Iniesta bude chybět proti Chelsea, Valverde spílal fanouškům, Messi trhal další rekordy. To nej ze zápasu Barcelona – Atlético

Iniesta bude chybět proti Chelsea, Valverde spílal fanouškům, Messi trhal další rekordy. To nej ze zápasu Barcelona – Atlético © dailymail.co.uk - Leo Messi

0

05.03. - NEPŘEHLÉDNĚTE Boj o titul. Především takový měl přívlastek včerejší duel mezi první Barcelonou a druhým Atléticem. Mnohem spokojenější po něm přeci jen budou fanoušci azulgranas, neboť díky třem bodů získaným v duelu za vítězství 1:0 s partou Diega Simeoneho se rozrostl jejich náskok na osm a to je velký posun k ligovému vavřínu. Ale určitě ne definitivní.

Iniesta zraněný

Kromě tří bodů ale přinesl včerejší duel i špatnou zprávu. V průběhu první půle totiž musel ze zápasu odstoupit kapitán Andrés Iniesta. Rozeběhl se, chytil se za zadní stranu stehna a všem bylo jasné, že to není dobré. V utkání sice setrval ještě pár minut, ale pak ho musel kouč Valverde přeci jen střídat. Španělská média na základě vyšetření uskutečněných po skončení zápasu informovala o natrženém svalu, zranění, které ho připraví o start v odvetném zápase osmifinále Ligy mistrů proti Chelsea. Velká ztráta.

Valverde nebyl spokojený s fanoušky

Na místo Iniesty pak překvapivě naskočil André Gomes, hráč, který je v letošní sezóně hodně za očekáváním a domácí fanoušci nad ním už dávno zlomili hůl. Ostatně ještě v prvním poločase se mu pár akcí nepovedlo a domácí publikum na něj, jako v předchozích zápasech, začalo pískat. Tento přístup se ale nelíbil Valverdemu, otočil se směrem k tribunám a gestem dával najevo, že takhle by se k hráči vlastního klubu příznivci chovat neměli.

Messi další rekord a kulatiny

Včerejší gól Messiho z přímého kopu byl opět další ukázkou jeho geniality a vytříbené kopací techniky. Ve 26. minutě zakroutil balón do šibenice tak přesně, že ani dlouhán Oblak na jeho pokus prostě nedosáhl. Rukavicí balón pouze lehce škrtl, ale to mu v cestě do sítě zabránit nemohlo. Jeho branka je ojedinělá i v tom, že se z přímého kopu trefil ve třetím zápase po sobě. Proti Gironě, v Las Palmas a včera proti Atléticu. Nikdy v historii se to ve španělské lize nikomu nepovedlo. Ani takovým borcům, jakými jsou a byli Cristiano Ronaldo nebo Roberto Carlos. A ještě další milník jeho kariéry. Včerejší trefa byla 600. v jeho profi kariéře. Za Barcelonu dal 539 gólů, za Argentinu 61.

Slabá kandidatura Atlética na titul

Od aspiranta na titul, pokud takové choutky Atlético vůbec mělo, se čekala mnohem větší aktivita. V první půli to byla ze strany Simeonova výběru velká slabota. Prakticky celých 45 minut zůstalo opevněno před vlastní šestnáctkou a na Ter Stegena nevyslalo jedinou střelu. Ve druhé půlce byl výkon přeci jen o něco lepší, pomohl hlavně příchod hbitého Correy, Barcelona chvílemi i úpěla pod nástupem hostujícího celku. Ovšem co naplat, když si z tlaku Colchoneros vypracovali minimum kloudných šancí.