Zpět na » Primera Division » Resumé barcelonského derby: Azulgranas chybělo to, co Espanyolu přebývalo - nasazení

Primera Division - Resumé barcelonského derby: Azulgranas chybělo to, co Espanyolu přebývalo - nasazení

Resumé barcelonského derby: Azulgranas chybělo to, co Espanyolu přebývalo - nasazení © as.com - Lionel Messi

0

Líbilo se

03.01. - Barcelonské derby včera skončilo bezbrankovou remízou. Dle vyjádření trenéra Luise Enriqueho spravedlivou. Každý na to může mít odlišný názor, jisté je ale to, že se utkání vyznačovalo vysokým nasazením ze strany domácího Espanyolu (místy přehnaným), vlastností, která hostujícímu FC scházela jako sůl.

Nasazení, presink, agresivita. Těmito charakteristikami se rozhodl čelit Espanyol ligovému lídrovi, který sídlí od jejich stadionu nějakých pět kilometrů. Očekávaná a logická taktika nového trenéra Galcy, jenž nemá o moc víc prostředků, jak zastavit nejlepší celek světa.

Otázkou druhou je až na jakou mez tyto zbraně chudých mohou být použitelné. Od toho by měl na hřišti fungovat rozhodčí, jenž by měl včas zakročit v případě, že zmíněné prostředky už překračují mez fotbalových zákonů. González González, arbitr, který až občas úzkostlivě pískal zápas Realu Madrid s Realem Sociedad, kde domácím dopřál dvě poměrně laciné penalty, včera zvolil úplně jiné měřítko a žluté karty vytahoval až ve chvíli, kdy už to opravdu bylo nevyhnutelné.

Nicméně spoustu těchto kontaktů a zákroků na hranici pravidel si mohla Barça v klidu ušetřit. Nebudu mluvit o smůle a nastřelenych tyčkách. Nýbrž o přístupu k zápasu. Barcelona s výjimkou nějakých patnácti či dvaceti minut na začátku druhé půle hrála pomalu. Nedokázala zařadit onen pomyslný pátý rychlostní stupeň - a právě rychlost měla na bojechtivého protivníka stačit, jak bylo vidno ve zmíněném časovém úseku po návratu z kabin, kde asi hráči dostali od El Lucha pořádný kartáč.

Soupeři už možná našli zaručený recept, jak se s hrou Barcelony vypořádat. A Enriqueho už to začíná mírně zneklidňovat. V posledních čtyřech zápasech jeho tým třikrát remizoval a byť po první plichtě ve Valencii neshledával na výkonu svých svěřenců žádné vady, po včerejším duelu už připustil, že by se jeho svěřenci měli v nadcházejících pohárových bitvách s Espanyolem vyrovnat soupeři v nasazení. No uvidíme, na jak úrodnou půdu jeho slova padnou.

A ještě jedna poznámka k včerejšímu derby. Luis Enrique včera znovu ukázal svoji minimální důvěru v náhradníky, jež má k dispozici. Sáhl jen k jedinému střídání, když Rakitiče vyměnil Sergi Roberto. Ačkoliv hra culés potřebovala určitý impuls, trenér neměl k dispozici fotbalisty, kteří by mohli stávající situaci na trávníku vylepšit. Proto posily Arda Turan s Aleixem Vidalem (a čtvrtý útočník?) přijdou trenérovi náramně k duhu.

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články