Zpět na » Primera Division » Barcelonské derby vítěze nemělo - skončilo bezbrankovou remízou

Primera Division - Barcelonské derby vítěze nemělo - skončilo bezbrankovou remízou

Barcelonské derby vítěze nemělo - skončilo bezbrankovou remízou © as.com - Barcelona uhrála na půdě Espanyol jen remízu 0:0

1

02.01. - REVIEW Nový kalendářní rok začala FC Barcelona stejně jako před rokem - bez tříbodového zisku. V městském derby s Espanyolem uhráli svěřenci trenéra Luise Enriqueho pouze bezbrankovou remízu a pokud dnes Atlético porazí Levante, přijdou o první místo v tabulce.

Espanyol 0:0 FC Barcelona

Espanyol: Pau López - Javi López, Álvaro González, Roco, V. Álvarez - Jordán (79. Abraham González), Diop - H. Pérez, Asensio, Burgui (60. G. Moreno) - F. Caicedo

FC Barcelona: Bravo - Dani Alves, Piqué, Mascherano, Alba - Rakitić (71. Sergi Roberto), Busquets, Iniesta - Messi, L. Suárez, Neymar

Loni v památném utkání Barcelona prohrála v San Sebastiánu 0:1 a ani letos v premiérovém zápase nového roku nedokázala zvítězit. Přestože měla víc a lepší příležitosti, nedokázala je proměnit. Espanyol nedostatek herní kvality nahradil bojovností a odhodlaností, která hostujícímu celku příliš nevoněla.

Barçe v prvním poločase scházela především potřebná rychlost a když už ji ve druhé půli našla, nedostávalo se jí pro změnu přesnosti ve finálové fázi. Navíc azulgranas nepřálo ani štěstí - dvakrát totiž po střelách jejích hráčů zvonila za Pau Lópezem tyčka. Konstrukci orazitkovali Messi z trestného kopu a pak také Suárez po individuální akci.

První šanci měli hosté už v deváté minutě, kdy míč potáhl po pravé straně Suárez, poslal centr do vápna, ale Jordi Alba nedokázal trefit bránu. Ve 26. minutě byl zase blízko vstřelené brance domácí Espanyol. Po rohovém kopu totiž propadl balon až k brankové čáře, kde se ho už chystal dorazit Caicedo, ale před ním stačil včas odvrátit pohromu Piqué. Ještě chvíli předtím to vřelo ve vápně Barçy, kde Mascherano stáhl Alvareze, ale penalta se nepískala.

Ve 36. minutě pak přišlo zmíněné břevno nastřelené Lionelem Messim a před poločasovým hvizdem ještě po průnikové přihrávce Messiho měl v úmyslu zahrozit Iniesta, ovšem radost mu překazil odvážným zákrokem Javi López.

Druhá půle začala pro azulgranas velice nadějně. Suárez se ve 48. proháčkoval mezi zadáky pericos, svoji akci ještě na malém vápně prikrášlil pasem na Neymar, jeho pokus ale naštěstí pro domácí byl zblokován. O dvě minuty později dokonce Andres Iniesta gól dal, ale kvůli ofsajdu nemohl být uznán.

Pěknou akcí se vytáhli i domácí, konkrétně Hernán Pérez, jenž si to namířil přímo k brance Brava. K dokonalosti už scházelo pouze úspěšnější zakončení. Pár desítek sekund nato Suarez opět rozezvučel ve velké příležitosti brankovou tyčku. Rozhodnutí mohl mít na kopačce také Neymar. V 76. minutě odcentroval z levé strany Jordi Alba a brazilský útočník se chystal pálit v akrobatické pozici nůžkami, ovšem výborný Pau López zasáhl úspěšně.

Plichta tak dodala nejvyšší španělské soutěži opět slušné grády a pokud dnes večer Atlético porazí doma Levante, posune se do čela ligové tabulky.