Zpět na » Liga mistrů » Finále Ligy mistrů: Dortmund si v případě prohry vydělá víc milionů, než Real Madrid. Jak je to možné?

Finále Ligy mistrů: Dortmund si v případě prohry vydělá víc milionů, než Real Madrid. Jak je to možné?

Finále Ligy mistrů: Dortmund si v případě prohry vydělá víc milionů, než Real Madrid. Jak je to možné? © iconsport.photo - TK Dortmundu

2

Líbilo se

20.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE Borussia Dortmund má šanci vydělat více peněz než Real Madrid, i když prohraje finále Ligy mistrů. Díky obyvklé klauzuli v loňském přestupu Judea Bellinghama by mohla německá strana obdržet miliony navíc.

Borussia Dortmund by nakonec mohla získat více peněz než Real Madrid, pokud by příští měsíc prohrála finále Ligy mistrů. Tento bizarní finanční obrat je výsledkem transakce mezi oběma kluby během loňského letního přestupového období.

Německý deník Ruhr Nachrichten uvádí, že jedna z klauzulí v rámci dohody, která přivedla Angličana Bellinghama z Dortmundu, obsahovala podmínku, že pokud by Bellingham s Los Blancos vyhrál Ligu mistrů, Real Madrid by musel německé straně zaplatit dalších 5 milionů eur. Kromě toho Dortmund obdrží dalších 2 miliony eur, pokud bude Bellingham zařazen do Týmu sezóny Ligy mistrů UEFA. Výsledkem je, že Dortmund by za prohru ve finále mohl vydělat kolem 22,5 milionu eur, oproti 20 milionům eur za výhru. Finále, které se bude konat v sobotu 1. června na stadionu Wembley v Londýně, je nyní připraveno být obrovským střetem, vzhledem k tomu, jak dramaticky se obě semifinále odehrála.

Kolik získá vítěz a poražený?

Výhry a odměny za účast ve finále Ligy mistrů jsou velmi štědré. Vítěz obdrží přibližně 20 milionů eur jako odměnu za vítězství. Na druhé straně poražený získá přibližně 15 milionů eur.

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články