Zpět na » Liga mistrů » Bývalý trenér PSG před zápasem Ligy mistrů: Neymar ani Messi nechybí. Klub je teď víc týmovější

Bývalý trenér PSG před zápasem Ligy mistrů: Neymar ani Messi nechybí. Klub je teď víc týmovější

Bývalý trenér PSG před zápasem Ligy mistrů: Neymar ani Messi nechybí. Klub je teď víc týmovější © iconsport.photo - neymar s messim ještě spolu

5

Líbilo se

10.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Bývalý manažer Paris Saint-Germain, Luis Fernandez, odhalil, že podle něj je současný tým PSG mnohem více týmovějším. Fernandezova analýza ukazuje na důležitost pevné ruky trenéra Luise Enriqueho, který nedává hráčům tolik volnosti jako jeho předchůdci.

S penězi netvořící překážku a se srdcem sportovního světa bijícím na Parc des Princes se Paris Saint-Germain pustil do formování týmu snů. Bylo to v létě 2017, když PSG přivedlo Neymara z Barcelony za rekordních 222 milionů eur. Odtud už cesta vedla jen vzhůru, přiblížila se francouzská metropole získáním Kyliana Mbappého, který se stal nejlepším střelcem v historii klubu. A nakonec, v roce 2021, přišel osminásobný držitel Zlatého míče, Lionel Messi.

Tyto hvězdné přestupy vyvolaly očekávání nekonečných triumfů, zejména v Lize mistrů, ale realita se ukázala být odlišná. S Messiho a Neymarovým příchodem sice přišly úspěchy v domácích soutěžích, ale velký pohár se stále nekonal. Teď, po jejich odchodu, se PSG vrací ke kořenům. Fernandez, kdysi sám na pozici manažera, tvrdí, že tým je nyní mnohem harmoničtější a kompaktnější.

Proč Lionel Messi ani Neymar nechybí?

"Je to jednodušší tým," vysvětluje Fernandez pro SPORT. "Bez Messiho a Neymara je to víc o kolektivu. Když Messi a Neymar přišli, hráči dostali příliš volnosti. Teď to změnil Luis Enrique, který ví, jak pracovat s hvězdami. Opačná filozofie, tvrdá ruka, s níž nastupuje, zdá se být klíčem k úspěchu PSG. Je to o požadavcích," dodává Fernandez. "Luis Enrique může v 60. minutě vystřídat hvězdu, jako to udělal s Mbappém, ostatní to nedělali."

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články