Zpět na » Liga mistrů » Diego Simeone nikdy neprohrál domácí zápas ve vyřazovací fázi Ligy mistrů

Diego Simeone nikdy neprohrál domácí zápas ve vyřazovací fázi Ligy mistrů

Diego Simeone nikdy neprohrál domácí zápas ve vyřazovací fázi Ligy mistrů © iconsport.photo - trenér Atletica při utkání

1

Líbilo se

16.03. - Diego Simeone je prozatím neporazitelný mistr vyřazovací fáze Ligy mistrů na stadionu Wanda Metropolitan. Na domácím stadionu Atletica, Simeoneho tým dosud nepoznal hořkost porážky ve vyřazovací fázi Ligy mistrů. To je úžasný rekord, který zdůrazňuje sílu a dominanci, kterou Simeone přinesl tomuto španělskému gigantu.

Když se podíváme na jeho působení u Atletica Madrid, musíme obdivovat jeho konzistenci a úspěchy. Simeone převzal tým v roce 2011 a od té doby se stal nepostradatelnou součástí klubu. Jeho vášeň a odhodlání jsou nakažlivé a inspirující pro hráče i fanoušky. Kromě neporazitelnosti ve vyřazovacích zápasech na domácí půdě má na kontě 23 vyřazovacích utkání v Lize mistrů, což jsou prakticky všechny možné.kromě dvou účastí Atletica. Je tedy jasným průvodcem tohoto týmu do boje na evropské scéně.

Simeoneho tým dosáhl mimořádných úspěchů i v evropských soutěžích. Pod jeho vedením Atletico Madrid dvakrát vyhrálo Evropskou ligu v sezónách 2011/2012 a 2017/2018. Simeoneho tým dvakrát postoupil do finále Ligy mistrů (v letech 2013/2014 a 2015/2016), což ukazuje na jeho schopnost přivést klub k nejvyšším metám na evropské scéně. Pod Simeoneho vedením se Atletico Madrid stal jedním z nejvýznamnějších konkurentů v La Lize a na evropské úrovni. V sezóně 2013/2014 Atletico dosáhlo rekordního počtu bodů v jedné sezóně La Ligy - 90 bodů, což je další důkaz o úspěšnosti Simeoneho strategie. Je také důležité zmínit, že Diego Simeone je nejdéle sloužícím trenérem v La Lize, což svědčí o jeho schopnosti udržet dlouhodobou stabilitu a úspěch v klubu. Jeho práce a přínos pro Atletico Madrid jsou nezpochybnitelné a umisťují ho mezi nejuznávanější trenéry ve světě fotbalu.

Před a po

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články