Zpět na » Ostatní » TOP 5 nejlépe placených manažerů v Evropě

TOP 5 nejlépe placených manažerů v Evropě

TOP 5 nejlépe placených manažerů v Evropě © iconsport.photo - dva nejlépe placení manažeři

0

Líbilo se

28.03. - Ve světě fotbalu nejen hráči, ale i také manažeři si vydělávají velké sumy peněz. Podívejme se blíže na pět nejlépe placených trenérů v Evropě a zjistíme, kdo si vede nejlépe na finančním poli. Diego Simeone, Pep Guardiola, Jurgen Klopp, Massimiliano Allegri a Mauricio Pochettino mají nejvíc.

V čele žebříčku nejlépe placených fotbalových manažerů v Evropě se nachází argentinský trenér Diego Simeone, který drží rekordní bilanci v Lize mistrů. Trenér Atlética Madrid inkasuje úctyhodných £2.42 milionu měsíčně. Simeone, který je známý svou vášní a taktickou vyspělostí, drží tuto pozici s pevnou rukou.

Na druhém místě se umístil kouč Manchesteru City, Pep Guardiola, s měsíčním platem £1.66 milionu. Guardiola, mistr taktiky a inovace, dokázal svůj tým vést k několika prestižním titulům a udržuje se v čele svého oboru. Třetí příčku zaujímá německý stratég Jurgen Klopp, který působí na lavičce Liverpoolu. Klopp si přivydělává ročně £1.25 milionu. S jeho charismatem a vůdcovskými schopnostmi dokázal přivést Liverpool k opulentnímu úspěchu v nedávné minulosti. Na další příčce se nachází Massimiliano Allegri, který trénuje Juventus, si přijde na £920,000 měsíčně. Za ním následuje Mauricio Pochettino, Chelsea s měsíčním platem £870,000.

Simeone, Guardiola, Klop

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články