Zpět na » Liga mistrů » Los Ligy mistrů zklamal. Na pořádné šlágry musíme čekat. Kdo proti sobě nastoupí v osmifinále?

Los Ligy mistrů zklamal. Na pořádné šlágry musíme čekat. Kdo proti sobě nastoupí v osmifinále?

Los Ligy mistrů zklamal. Na pořádné šlágry musíme čekat. Kdo proti sobě nastoupí v osmifinále? © iconsport.photo - Liga mistrů zná osmifinálové dvojice

1

Líbilo se

18.12. - NEPŘEHLÉDNĚTE Karty jsou rozdány. Známe osmifinálové dvojice Ligy mistrů. Kdo by ale čekal nějaký opravdu velký šlágr typu PSG - Real Madrid, toho los zřejmě zklamal. Nebyli jsme svědky žádného losu, jenž by v nás skutečně vyvolal velké emoce, a na nejž se opravdu extrémně těšíme. Utkání tu jsou zajímavá, to samozřejmě, ale na skutečné bomby musíme čekat. Kdo si proti sobě zahraje?

Obhájce titulu, tudíž Manchester City už se vloni střetl s Kodaní v rámci skupinové fáze. Tehdy Cityzens v domácím duelu zvítězili 5:0, ale doma Kodaň dokázala senzačně remizovat bez gólů. Tyhle dva soupeře k sobě los svedl opět. Kodaň dokázala ve skupině za sebou nechat dokonce i Mancheter United. Tady ale její cesta skonči. Druhým anglickým týmem v osudí byl Arsenal. Ten se utká s hodně nepříjemným Portem, jehož hvězda Galeno, byl jedním z vůbec nejlepších hráčů celé skupinové fáze. Arsenal ale stejně bude favoritem.

Překvapením byly letos španělské týmy, především pak Real Sociedad. 4 z 5 španělských účastníků totiž dokázali svou skupinu vyhrát. No a zmiňovaný Real Sociedad, jenž za sebou nechal Inter Milán, si vytáhl z nenasazených mužstev černého Petra, kterým bylo PSG. Španělský celek ale rozhodně nebude bez šance. Atlético Madrid pak vyzve právě San Sebastiánem pokořený Inter Milán. Tady si asi nikdo netroufne predikovat. Barcelona pak vyrazí na zajímavou misi do Neapole, Real Madrid čeká nevyzpytatelné Lipsko.

To takový Bayern bude mít jasný úkol, kterým je povinný postup přes Lazio. To se k postupu do osmifinále dostalo jen tak tak a Sarriho družina na Bavory mít nebude, Harry Kane, Leroy Sané...to Romagnoli a spol. neubrání. Těžké to ale bude mít Borussia Dortmund. Utká se totiž s PSV, jenž hrálo v základní skupině skutečně dobře. Hráči si věří a rozhodně nemůžeme říct, že BVB budou jasnými favority. První zápasy pak můžeme čekat 13. a 14. února, odvety se budou hrát na začátku března. Doufejme, že čtvrtfinálový los bude záživnější.

Osmifinále Ligy mistrů

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články