Zpět na » Liga mistrů » Jak Pep Guardiola takticky zničil zálohu Realu Madrid

Liga mistrů - Jak Pep Guardiola takticky zničil zálohu Realu Madrid

Jak Pep Guardiola takticky zničil zálohu Realu Madrid © iconsport - Manchester City naprosto přehrál Real Madrid

1

Líbilo se

18.05. - Žádný tým nemá v Lize mistrů tak zvučné jméno jako Real Madrid. Za poslední dekádu v soutěži naprosto dominuje a dokazuje to například to, že ji za posledních deset ročníků vyhrál pětkrát. Avšak ve středu tomu bylo jinak. V porovnáním s Manchesterem City Real Madrid obzvlášť v první půli vypadal jako tým z nižší soutěže, s kterým by se City potkali v Carabao Cupu. Bílý balet naopak mohl být rád, že Bernardo Silva v první půli vstřelil jen dva góly a že nešli do šatny s větším výpraskem.

Ironicky City nepotřebovali k vítězství ani svého drakobijce Erlinga Haalanda, který nebyl ve své obvyklé formě a kterého párkrát úžasně vychytal Thibaut Courtois. Obecně vzato, kdyby Real neměl v bráně belgickou zeď, dopadl by mnohem hůř. Courtois si připsal veledůležité čtyři zákroky a tým z hlavního španělského města držel, jak jen se dalo.

DW Sports on Twitter:

Lepší zápas už zvládl odehrát i Kevin De Bruyne, který se dokonce pohádal s Pepem Guardiolou ohledně trenérových instrukcí. V jednu chvíli Guardiola důrazně řekl záložníkovi, aby přihrál míč a rozhořčený De Bruyne na něj zařval zpátky: „Drž hubu! Drž hubu!“

Shut up´ - Pep Guardiola opens up on De Bruyne bust-up after Man City win  over Madrid

A přes to všechno byli Citizens v zápase stokrát lepší než Real Madrid. Ten postavil do zápasu zkušenou zálohu v čele s Lukou Modričem a Toni Kroosem, ale ani ti se nedokázali dostat do zápasu. Juez Central na Twitteru vysvětlil, jak se Guardiolovi povedlo naprosto odzbrojit tým Carla Ancelottiho. Klíčovou roli sehráli John Stones a Rodri. V obranné fázi hrál Stones klasického stopera. V útočné fázi se však vysouval do zálohy na pozici defenzivního rozehrávajícího záložníka vedle Rodriho. Rodri se tak mohl vysunout ještě trochu výš, protože byl jištěný Stonesem. A když šel nahoru Stones, hráči City najednou měli šest možností pro přihrávku a vždy byl někdo volný. V útoku hráli tedy formaci 3-6-1, čímž Real naprosto přehrávali. Tento způsob hry byl však možný jen proto, že Manchester má ve středu zálohy běhavého Rodriho. Ten v zápase naběhal 12 kilometrů, což bylo nejvíc ze všech na hřišti.

Image

Jediné, čím Real Madrid v zápase zahrozil, bylo břevno Toniho Kroose, který vystřelil hezky z velké vzdálenosti. Kdyby dal gól, zápas by byl srovnaný, ale těžko říct, zda by to zbrzdilo výborně připravené City. Carlo Ancelotti v druhé půli pak vystřídal Modriče za Antionia Rudigera, který by možná měl hrávat v základní sestavě a Kroose za Marca Asensia. Realu však nepomohla střídání a ani to, že Ancelotti zvedl obě svá obočí.

What should Real Madrid do with Ancelotti now? - Football | Tribuna.com

Nikolas Kočica / sportbible.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Ať si někdo říká co chce, ale Pep je za mě nejlepší trenér(aspoň teda v lize) historie fotbalu... jasně každý rok delaval v LM úplný píč****y ale tento rok konečně postavil to co funguje a... finále LM a co udělal se Stonesem? Insane...

Cityzens
Nejnovější články