Zpět na » Liga mistrů » Inter Milán doma remizoval s Benficou a v semifinále Ligy mistrů v boji o Miláno vyzve AC

Inter Milán doma remizoval s Benficou a v semifinále Ligy mistrů v boji o Miláno vyzve AC © iconsport.photo - Obří podíl na postupu Interu má Lautaro Martínez

0

19.04. - REVIEW V úvodním zápase byla Benfica považována za mírného favorita, ale této role se proti Interu Milán lekla a prohrála 0:2. Na San Siru jí tedy čekala opravdu velmi těžká práce. A Inter potvrdil, že o finále se chce s AC utkat právě on. Dvojzápas definitivně rozhodl ve druhé půli, ale Benfica alespoň tuto odvetu zdramatizovala a díky pozdnímu gólu Musy bere čestnou remízu.

Inter Milán - SL Benfica Lisabon 3:3

Branky: 14. Barella, 65. Martínez, 78. Correa, 38. Aursnes, 88. A. Silva, 90+5. Musa

Inter Milán: Onana - Dumfries, Darmian, Acerbi, Bastoni (80. D´Ambrosio), Dimarco (80. Gosens)- Barella (76. Calhanoglu), Brozovič, Mkhitaryan - Martínez (76. Correa), Džeko (76. Lukaku)

SL Benfica Lisabon: Vlachodimos - Gilberto (46. Neres), A. Silva, Otamendi, Grimlado - R. Silva (80. Neves), Florentino, Mário (89. Schjelderup), Chiquinho (80. Musa), Aursnes - Ramos (74. Guedes)

Jedním z hrdinů prvního zápasu byl záložník Interu Nicollo Barella. A byl to právě on, kdo zhruba po 15 minutách otevřel skóre i v odvetě. Po Lautarově přihrávce krásně vymetl šibenici Vlachodimosovi branky. Právě asistent Lautaro Martínez vedení navýšil. Bohužel pro Inter tomu celému předcházel faul a gól uznán nebyl. No a tak přišla šance pro portugalského soupeře. Rafa Silva vybidnul skvělým centrem ke srovnání skóre norského záložníka Fredrika Aursnese, který daroval Benfice naději na otočku ve druhé půli.

Ta už byla opravdu hodně zajímavá, ale pro bojující Benficu smutná. Přišly totiž dva balóny od Federica Dimarca, které využili Argentinci Martínez a Correa a Benfica musela dát další 4 góly, aby zápas dovedla do prodloužení. Svěřenci Rogera Schmidta se opravdu snažili, ale před nimi byl takřka nemožný úkol. Interu ale výhru dát nechtěli. Nejdříve hlavou snížil jeden z nejnadějnějších obránců světa Antonio Silva a v páté minutě prodloužení remízu zajistil bývalý útočník Slavie Petar Musa. Benfica bojovala, no bohužel to na postup nestačilo. V semifinále tak uvidíme derby o Miláno.