Zpět na » Liga mistrů » Richarlison: Tahle sezóna je na ho*no. Nehraju, ale nikdo mi neřekne důvod

Richarlison: Tahle sezóna je na ho*no. Nehraju, ale nikdo mi neřekne důvod

Richarlison: Tahle sezóna je na ho*no. Nehraju, ale nikdo mi neřekne důvod © iconsport.com - Richarlison v Tottenhamu není spokojen

0

Líbilo se

09.03. - Působení Richarlisona v Tottenhamu bylo kritizováno od samého začátku. Vysoká částka, velká konkurence a složitá povaha. To brazilského reprezentanta na cestě ke Spurs doprovodilo. Minut dostává málo, formu nemá žádnou a dochází mu trpělivost. Po vypadnutí s AC Milán už pohár přetekl a v jednom z rozhovorů pořádně vypěnil. Opřel se i do trenéra Conteho.

Richarlison přišel do Evropy už v roce 2017 z brazilského Fluminese. Vybral si ho anglický Watford a jen jedna sezóna mu stačila k tomu, aby celou Anglii zaujal. Everton za něj zaplatil skoro 40 milionů eur a byl to jeden z mála povedených přestupů z posledních let. Richarlison byl od roku 2018 oporou Toffees a za 4 sezóny dal 43 gólů v Premier League. Tottenham ho toto léto pořídil za 58 milionů eur. Tento přestup byl od začátku kritizován. Richarlison totiž patří mezi nejpřeceňovanější fotbalisty. Vždyť byly chvíle, kdy se spekulovalo o jeho stomilionovém přestupu do Realu Madrid.

Pochyby se u tohoto přestupu potvrdily. Takřka 60 milionů eur a do dnešního dne za Spurs nedal jediný gól v Premier League. Nestačilo mu na to ani 17 zápasů. Jediné dva góly dal v rámci Ligy mistrů. Pokud vezmeme v potaz to, že Erling Haaland stál Manchester City rovných 60 milionů, Richarlisonův přestup je jeden z nejhorších. Po vypadnutí v osmifinále Ligy mistrů s AC Milán šel brazilský útočník na rozhovor, ve kterém dal najevo svou nespokojenost se svým herním časem a celou sezónu označil jako sezónu na nic, pokud jeho slova převedeme do slušné mluvy.

Richarlison si nebral servítky

Je to něco, co nechápu. Hrál jsem dobře, vyhráli jsme nad Chelsea a West Hamem a on (Christian Stellini) mě najednou dá na lavičku s Wolves a hraju 5 minut. Ptal jsem se proč, ale odpověď jsem žádnou nedostal. Včera mi řekli, že budu dnes hrát od začátku, ať se jdu otestovat v posilovně, když budu dobrý, tak budu hrát a najednou jsem byl zase na lavičce. To prostě nejde pochopit," řekl Richarlison o jeho složité situaci v Tottenhamu.

Uvidíme, co řekne (Antonio Conte) zítra, ale blbce ze mě dělat nikdo nebude. Já jsem profesionál, tvrdě dřu každý den a chci hrát. Ubíhá čas. Tahle sezóna je, a promiňte mi ten výraz, na ho*vno. Nehraju, dostávám málo minut, ještě tu byla nějaká zranění. Ale vždy když jsem byl na hřišti, nechal jsem tam život. Hrál jsem dva dobré zpasy, podle mě to tak je a prostě jsem si zasloužil hrát. Nemusím tady o tom brečet," dodal naštvaný Richarlison.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články