Zpět na » Liga mistrů » Neapol si v předstihu zajistila osmifinále LM, mohla by ale být jediným italským týmem

Neapol si v předstihu zajistila osmifinále LM, mohla by ale být jediným italským týmem

Neapol si v předstihu zajistila osmifinále LM, mohla by ale být jediným italským týmem © goal.com - Hráči Neapole slaví branku proti Ajaxu

0

Líbilo se

12.10. - REVIEW Italské týmy letošní základní skupiny Ligy mistrů příliš dobře nerozehrály. Čestnou výjimkou je Neapol, která proměnila hned první matchball a po čtyřech odehraných utkáních si zajistila s předstihem postup do další fáze. Příští kolo napoví více o šancích ostatních italských týmů, ale může se stát, že zůstane kampánský tým v osmifinále osamocen.

Šance zbývajících italských týmů na postup do jarní vyřazovací části prestižení pohárové soutěže se s každým dalším odehraných kolem tenčí. V naprosto kritické situaci se ocit Juventus, který tápe od začátku sezóny na všech frontách a pod Allegrim se povážlivě houpe židle.

Ani prohra s Maccabi Haifa ale místo italského trenéra nestálo a zatímco hráči se z Izraele rovnou přesunuli do tréninkového centra, ve kterém zůstanou až do dalšího ligového utkání, fanoušci studují, jaké šance jejich týmu ještě zůstaly. Dvěma slovy: velmi malé. Bianconeri v posledních dvou utkáních musí zvítězit na půdě Benficy a v domácím zápase s PSG. Ani případných šest bodů by ale Juve nemuselo stačit, do další fáze bianconeri nepostoupí v případě, že oba zmínění soupeři porazí Maccabi Haifu.

V podobně kritické situaci se nachází po čtyřech kolech také AC Milán, které je v tabulce třetí, bodově shodně s Dynamem Záhřeb. Právě do Chorvatska zavítají rossoneri za dva týdny a budou potřebovat tři body. Ani výhra ale AC Milán ještě nespasí. Pokud rossoneri přidají výhru i v posledním utkání se Salzburgem, zajistí si postup, vše tedy mají ve svých rukou. V případě částečného bodového zisku v jednom ze dvou utkání bude nutné počkat si na výsledek souběžného utkání skupiny.

Inter Milán trochu překvapivou remízou na Nou Campu odsoudil Barcelonu k předčasnému konci v Lize mistrů. Katalánský klub po čtyřech odehraných kolech a pouhých čtyřech získaných bodech ze skupiny postoupit ještě může, ale jejich šance se nachází v rovině utopie. Naopak Inter už má téměř splněno a v posledních dvou zápasech základních skupin bude moci ladit formu do vyřazovacích bojů.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články