Zpět na » Liga mistrů » Ostuda v Turíně: Juve opět končí v osmifinále Ligy Mistrů

Liga mistrů - Ostuda v Turíně: Juve opět končí v osmifinále Ligy Mistrů

Ostuda v Turíně: Juve opět končí v osmifinále Ligy Mistrů © 7news.com.au - Juventus - Villarreal

0

17.03. - Když si v prvním utkání Juventus nedokázal poradit na hřišti Villarrealu, experti ale i fanoušci ještě hráče omlouvali a těšili se na to, jak se bianconeri předvedou v domácím prostředí. V Turíně ale Stará Dáma naprosto zkolabovala, v posledních dvanácti minutách inkasovala třikrát a loučí se s Ligou Mistrů.

Není to tak dlouho, co se kapitán Juventusu, Giorgio Chiellini, holebal silou svého týmu a sebevědomě prohlašoval, že bianconeri letos mají na vítězství v Lize Mistrů. Bohužel ale opět ztroskotali hned v osmifinále a to i letos rukou týmu, který měli hráči Juve přejet dvakrát 3-0.

Stejně jako v loňské sezóně, stejně jako před dvěma let. I letos Juventus končí hned v prvním kole vyřazovací fáze Ligy Mistrů. Tentokrát si na Juve smlsnul španělský Villarreal, který si do Turína přivezl velice nadějnou remízu 1-1 a i díky dvěma proměněným pokutovým kopům zcela zaslouženě postoupil.

Bianconeri do utkání vstupovali plni nadějí, vše šlo podle plánu. Navrátilec do sestavy, De Sciglio, nahradil Alexe Sandra a Rugani nastoupil místo De Ligta. Do zálohy se od první minuty postavil Cuadrado s Rabiotem a útočné snažení měla na starosti dvojice Morata-Vlahovič. Obě strany podle předpokladů začaly velice opatrně a zápase se posouval dopředu jen velice pomalu. Domácí hráči fanoušky zvedli ze židlí při Moratově hlavičce z bezprostřední blízkosti a Vlahovičově břevnu, ale to bylo v prvním poločase bohužel vše. Příliš málo na ambiciózní tým v téměř ideální sestavě.

Druhý poločas logicky začal stejně jako skončil ten první. Oba týmy s vidinou možného prodloužení nechtěly příliš plýtvat energií a tak se pouštěly do útoku velice sporadicky a střílelo se spíše z dálky. Změna skóre tak přišla až dvanáct minut před koncem normální hrací doby. O pokutový kop pro Villarreal se postaral Rugani a jeho faul posvětily i obrázky z VARu.

Trenér Allegri sice bleskurychle reagoval a na hřiště poslal Dybalu, Bernadeschiho a Keana, ale všichni tři mohli jen přihlížet další brance hostí o sedm minut později. Zmar domácích dovršil v nastaveném čase Danjuma, když proměnil i druhý pokutový kop. Běžela 91.minuta a hráčům Juve zůstaly pouze oči pro pláč. Výsledek 0-3 je možná až příliš krutý, ale odráží perfektně sezónu Juventusu. Nemastná, neslaná, hra bez nápadu a doufání v to, že utkání rozhodne někdo jiný.