Zpět na » Liga mistrů » Los čtvrtfinále: Real jde na Chelsea. Atlético si zahraje i s druhým klubem z Manchesteru. Reds mají Benfiku

Liga mistrů - Los čtvrtfinále: Real jde na Chelsea. Atlético si zahraje i s druhým klubem z Manchesteru. Reds mají Benfiku

Los čtvrtfinále: Real jde na Chelsea. Atlético si zahraje i s druhým klubem z Manchesteru. Reds mají Benfiku © twitter.com, fotbalportal.cz - Los čtvrtfinále LM

1

Líbilo se

18.03. - NEPŘEHLÉDNĚTE V pravé poledne českého času bylo tradičně ve švýcarském Nyonu rozlosováno čtvrtfinále letošního ročníku Champions League. Obhájce z Chelsea se popere s Realem Madrid. Manchester City bude hrát s Atléticem Madrid, které vyřadilo United. Liverpool jde na Benfiku a Bayern Mnichov má za soupeře Villarreal. Je jasno i o případném složení semifinálových dvojic.

Losu se chopil Mikael Silvestre, který tuto slavnou soutěž vyhrál v roce 2008 s Manchesterem United. Jeho bývalý klub už v osudí nebyl. V osmifinále jej vyřadilo Atlético Madrid.

Jako první vytáhl z osudí míček, ve kterém se skrýval papírek s nápisem Chelsea FC. Tedy hned na úvod obhájce ušatého poháru, který je však aktuálně v nelehké situaci. Soupeřem bude klub v této soutěži nejúspěšnější - třináctinásobný vítěz Real Madrid. Bílý balet v osmifinále odklidil z cesty Paris Saint-Germain. Doma začne Chelsea. Tyto kluby na sebe narazily i v loňském ročníku. Tehdy se jednalo o semifinále a po výsledcích 1:1 a 2:0 šli do finále Blues. Los Blancos chystají odplatu.

Poté přišel na řadu Manchester City. Tomu Silvestre přisoudil Atlético Madrid. To to v Manchesteru velmi dobře zná, protože v osmifinále si na Old Trafford poradil s domácími United 1:0 a po úvodní remíze prošlo dál. Bude chtít vyřadit další celek z tohoto anglického města. Tyto dva celky se spolu ještě nikdy neutkaly. Doma začnou Citizens.

Následoval míček, ve kterém se ukrýval Villarreal. Ten přemohl v osmifinále Juventus, což bylo poměrně velké překvapení. Teď bude mít dalšího nesmírně silného protivníka, snad ještě těžšího kalibru - Bayern Mnichov. Spolu hrály naposledy v základní skupině v roce 2011. Die Roten vyhráli oba duely. Čtvrtfinále doma zahájí Žlutá ponorka.

Bylo jasné, že poslední dvojici utvoří Benfica a Liverpool. Reds se proti portugalským celkům úplně nedaří. S Benfikou se naposledy utkal v roce 2010. Také tehdy šlo o čtvrtfinále Evropské ligy. V Portugalsku prohrál 2:1, ale v odvetě to zvládl (4:1). Doma začnou Portugalci.

Čtvrtfinále Ligy mistrů:
Chelsea - Real Madrid
Manchester City - Atlético Madrid
Villarreal - Bayern
Benfica - Liverpool

Úvodní zápasy čtvrtfinále se hrají 5. a 6. dubna. Odvety pak hned o týden později.

sfsfs(zdroj: skysports.com)

Následně bylo i rozhodnuto o tom, kdo se případně potká v semifinále. Vítěz dvojzápasu Manchester City/Atlético půjde na vítěze souboje Chelsea/Real Madrid. A vítěz střetnutí Benfica/Liverpool narazí na vítěze duelu Villarreal/Bayern.

Úvodní utkání semifinále se hrají 26. a 27. dubna. Odvety o týden později.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články