Zpět na » Liga mistrů » Benzema zastínil Mbappého: Zahraniční tisk byl u vytržení

Liga mistrů - Benzema zastínil Mbappého: Zahraniční tisk byl u vytržení

Benzema zastínil Mbappého: Zahraniční tisk byl u vytržení © goal.com - Karim Benzema sestřelil PSG hattrickem

0

10.03. - Naprosto bezchybný výkon francouzského útočníka Karima Benzemy, který hattrickem během sedmnácti minut potopil PSG i jeho naděje na triumf v Lize Mistrů. Hvězdné útočné trio Mbappé - Neymar - Messi odjelo z Madridu s ostudou.

Domácí i zahraniční tisk nepřehlédl, že si Karim Benzema dokázal poradit s velice vyrovnaným utkáním a obrátit nepříznivě se vyvíjející stav. Do šaten šli domácí za stavu 0-1 (pokud počítáme průběžné skóre se započtením výsledku z prvního utkání, pak 0-2), ale po přestávce už na hřišti byl jen jeden tým, vlastně hráč: Karim Benzema.

El País: Benzemova Sixtínská kaple

Čistým ohněm, před celým stadionem na nohách, Benzema stvořil svou Sixtínskou kapli. Madrid pohltil PSG. Ve chvíli, kdy už se fanoušci Madridu začali modlit, vstal z mrtvých Benzema. Muž, který dlouhé roky nosil nálepku hráče bez zájmu o okolní svět, najednou svrhl francouzskou nadvládu. Z nuly na sto za sedmnáct minut. Neuvěřitelný výkon, před Benzemou už jsou v historických tabulkách Realu pouze Ronaldo a Raul. Ve svých 34 letech se Benzema definitivně zapsal do madridské historie."

L´Équipe: Potrestáni králem

Střelec hattricku za sedmnáct minut, Karim Benzema, byl včera korunován králem. Hrdina zápasu, sám otočil utkání. Donnarummu donutil k chybě při prvním gólu a oživil hru Realu. A zakončení při třetí brance bylo naprosto nádherné. Vše ostatní už bylo řečeno. Klobouk dolů.“

RMC Sport: Benzema ještě vetší legendou Realu Madrid

Senzační Benzema. Bývalý hráč Lyonu třemi brankami sám sestřelil pařížský tým a zapsal se do historie Realu Madrid i evropských pohárových soutěží. Santiago Bernabeu má pověst stadionu s výbušnou atmosférou, středeční večer se vydařil i díky jednomu hráči: Karimu Benzemovi.“

Le Parisien: Benzema potopil Pařížany

Madridský kapitán třemi góly uhasil naděje Pařížanů a sám protlačil Real do další fáze Ligy Mistrů. Bylo předem jasné, že v utkání se podaří skórovat Mbappému. V Madridu ale pařížského útočníka naprosto zastínil Benzema.“

BBC: Benzema zastínil Mbappého

Benzema vstřelil v druhém poločase skvělý hattrick a Madrid na Bernabeu fanouškům nadělil neuvěřitelný comeback. Mbappé opět dokázal skórovat, ale Benzema měl úplně jinou představu a ohromil publikum během sedmnácti minut. Karim Benzema je v Realu nedoceněným hráčem a využívá to jako další motivaci v zápasech. Všichni slintáme nad Mbappém, momentálně nejlepším hráčem, ale ve druhém poločase si Benzema řekne „já ještě neskončil“ a blýskne se hattrickem. Benzema je podle mě nejkomplexnějším útočníkem a svou roli zvládá fantasticky.“

The Guardian: Benzema završil úžasný comeback

Byl jednou jeden sen, který se jmenoval Paříž. Trval ale jen něco přes hodinu. Do hry se pak vložil Benzema a v odvetném utkání prožil svůj životní večer. Kdo to čekal? Snad jen Benzema.“

Gazzetta dello sport: Benzemova show

Benzema vrátil hráče Realu do zápasu a potupně vyřadil PSG. V Lize Mistrů tak zůstal Madrid a otázkou je, kdo ho zastaví v cestě za titulem?"

Corriere dello sport: Benzema přetlačil Mbappého

Neuvěřitelný comeback Realu Madrid, který porazil PSG a proletěl do čtvrtfinále Ligy Mistrů pod taktovkou neuvěřitelného Benzemy. Ancelotti postoupil do další fáze LM díky nezastavitelnému francouzskému útočníkovi.

Tuttosport: Benzemův legendární hattrick

Benzema je najednou strašně uvolněný a díky těžko uvěřitelnému kolapsu Pochettinova týmu se podepsal pod vítěztví Ancelottiho Realu."

Record: Benzema si vylosoval nevyhnutelný osud

Třemi brankami během sedmnácti minut se francouzský útočník stal hrdinou dne.

Olé: Sbohem Messiho bledému PSG

Devítka Realu Madrid nastřílela během sedmnácti minut hattrick, otočila nepříznivé skóre a vyřadila Messiho tým z Ligy Mistrů. Jak si vysvětlit úpadek a frustraci francouzského týmu?

Kicker: Benzema pobláznil celé Bernabeu

Útočník svým hattrickem přivedl Santiago Bernabeu do varu. Madridisté mají ve svých řadách útočníka, jehož kvality má málokdo. Benzema otočil vývoj utkání zcela sám. Byla to neuvěřitelná podívaná.