Zpět na » Liga mistrů » Žolík Rashford hattrickem sestřelil Lipsko, Juventus bez Ronalda nestačil na Barcelonu

Žolík Rashford hattrickem sestřelil Lipsko, Juventus bez Ronalda nestačil na Barcelonu © goal.com - Střídající Rashford a Fernandes rozpoutali na trávníku ofenzivní peklo

1

28.10. - REVIEW Manchester United navázal na vítězství nad PSG skvělým způsobem, na Old Trafford smetl německé Lipsko 5:0. Hattrickem se blýskl Rashford, který přitom začínal na lavičce náhradníků. Barcelona vybojovala tři body v Turíně, ten bez koronavirem nakaženého Ronalda nedokázal vstřelit jedinou regulérní branku a prohrál 0:2.

Manchester United - Lipsko 5:0

Branky: 21. Greenwood, 74. Rashford, 78. Rashford, 87. Martial (pen.), 90+2. Rashford

Manchester United: de Gea - Wan-Bissaka (81. Tuanzebe), Lindelöf, Maguire (C), Shaw - N. Matić (63. McTominay), Fred - Greenwood (63. Rashford), P. Pogba (81. Cavani), van de Beek (68. B. Fernandes) - Martial.

RB Lipsko: Gulácsi (C) - Henrichs (63. Sabitzer), Konaté, Upamecano, Halstenberg - Kampl (75. Kluivert) - Nkunku (66. Sörloth), Olmo, Forsberg, Angeliño - Y. Poulsen.

Rudí ďáblové měli ve skupině H před sebou další, velmi náročný zápas, do něhož vstupovali s vidinou přiblížení se postupu do osmifinále, ale také se snahou o zlepšení hry oproti víkendovému ligovému utkání, v němž doma remizovali 0:0 s Chelsea.

Solskjaerova družina nulu na kontě vymazala brzy. Ve 21. minutě Pogba našel průnikovým pasem za obranu nabíhajícího Masona Greenwooda, za jehož přízemní křižnou střelou se Gulácsi natahoval zbytečně.

Manchester United dlouho držel jednobrankové vedení. Po hodině hry norský lodivod Solskjaer sáhl k obměně kádru, do hry poslal Rashforda, Fernandese a McTominaye. A především první jmenovaný zadělal obraně Lipska na noční můry.

Solskjaer poslal Rashforda na hřiště v pravý čas (zdroj: skysports.com)

Mladý anglický forward totiž dokázal během půl hodiny vstřelit hattrick, čímž soupeři definitivně vzal naději na bodový zisk. Rashford zvyšoval vedení o dvě, posléze i o tři branky. Před čtvrtým gólem našel Martiala, který byl v šestnáctce faulovaný a Francouz penaltu s přehledem proměnil. Rashford pak ještě upravil konečný stav, v nastaveném čase mu Martial vrátil asistenci, útočník pak tvrdou dělovkou zkompletoval hattrick.

Bojovníci z rudé části Manchesteru zvítězili nad Lipskem 5:0 a po dvou zápasech mají na kontě plný počet bodů. Kýžený postup z přetěžké skupiny je zase o něco blíž.

Juventus - Barcelona 0:2

Branky: 14. O. Dembèlé, 90+1. Messi (pen.)

Juventus FC: Szczęsny - Demiral, Bonucci (C), Danilo - J. Cuadrado, Bentancur (83. Arthur), Rabiot (83. Bernardeschi), Kulusevski (75. McKennie) - Chiesa, Morata, Dybala.

FC Barcelona: Neto - Roberto, R. Araújo (46. S. Busquets), Lenglet, Alba - Pjanić, F. de Jong - Griezmann (89. Firpo), Pedri (90+2. Braithwaite), O. Dembèlé (66. Fati) - Messi (C).

Očekávaná bitva Ronalda a Messiho se nekonala. Portugalská hvězda totiž byla při testování stále pozitivní na koronavirus, a proto musela sledovat utkání maximálně z pohodlí domova.

Absence klíčového hráče byla od prvních minut znát, Katalánci vstoupili do utkání výrazně aktivněji. Ve 3. minutě ještě Griezmannovu střelu zastavila tyč, avšak druhá příležitost už byla gólová, tečovaná střela Dembèlého ze 14. minuty zapadla za bezmocného Szczęsného.

Stará dáma dokázala o pouhou minutu později odpovědět, a to zásluhou Moraty. Avšak radost byla jen chvilková, střelec v době přihrávky stál za posledním obráncem, při snaze o dorážku navíc zpracoval balón rukou.

Messi proti Juventusu zaznamenal gól a asistenci (zdroj: skysports.com)

Největší smolař utkání? Bezesporu Álvaro Morata. Španěl bojoval ze všech sil, aby dal zapomenout na absenci Ronalda, ale centimetry hrály v jeho neprospěch. Po půl hodině hry prostřelil ter Stegena podruhé, jenže opět byl v postavení mimo hru. A to nebylo vše, podobný prohřešek ho totiž připravil o zásah i potřetí, v 55. minutě neplatila pohotová dorážka Cuadradovy střely.

Juventus i přes obrovskou smůlu bojoval o vyrovnání, až do 85. minuty, kdy mužstvo po druhé žluté kartě oslabil stoper Demiral a o vítězi tak bylo prakticky rozhodnuto.

Svěřenci kouče Koemana proti oslabenému konkurentovi svůj náskok ještě navýšili, v poslední minutě základní hrací doby proměnil nařízenou penaltu po faulu Bernadeschiho argentinský trpaslík Lionel Messi, který poslal brankáře na opačnou stranu.

Barcelona udělala v boji o první místo skupiny G velký krok k jeho zisku, Juventus má však stále možnost vrátit soupeři porážku v odvetě. Lze pak jen těžko předpokládat, že by do bojů o postup zasáhly Dynamo Kyjev nebo Ferencváros.