Zpět na » Liga mistrů » 5 hlavních důvodů proč Barcelona porazila Manchester United a prošla do semifinále Ligy mistrů

Liga mistrů - 5 hlavních důvodů proč Barcelona porazila Manchester United a prošla do semifinále Ligy mistrů

5 hlavních důvodů proč Barcelona porazila Manchester United a prošla do semifinále Ligy mistrů © as.com - Leo Messi

0

Líbilo se

17.04. - Barcelona zlomila prokletí. Po včerejší výhře nad Manchesterem United 3:0 dokázala po třech marných pokusech konečně postoupit do semifinálové fáze Ligy mistrů. V součtu obou zápasů byla lepší než její anglický protivník a včerejší zápas zvládla s naprostou bravurou. Pomohly ji k tomu i tyto čtyři hlavní faktory.

Solidní obrana

Barcelonská výhra nad United 3:0 byla naprosto přesvědčivá a azulgranas za ni musí poděkovat především slušnému výkonu defenzivy. Přeci jen Manchester má schopné útočné fotbalisty, kteří mohli otočit vývoj dvojutkání, což ostatně předvedli v minulém kole proti Paris St. Germain. Nicméně obrana vedená Gerardem Piquém zvládla náročnou výzvu výborně. Nutno ovšem podotknout, že v úvodních minutách připomínala zadní linie spíše průchoďák a chaos. Jenže úvodní uragán hostů obrana ustála a následně už další šance soupeři nedovolila. Fakt, že za 180 minut Barca ani jednou neinkasovala, je důkazem pevnosti její obrany.

Ani náznak únavy

V zápase na Old Trafford vykazovala Barcelona jemné známky únavy, což se projevovalo například množstvím nepřesných přihrávek. Tyto chyby dávaly United naději, že by mohli nepříznivý vývoj série na Camp Nou obrátit. Nicméně Barcelona měla oproti Manchesteru velkou výhodu v tom, že o jejím titulu už je prakticky rozhodnuto a proto si mohl trenér Valverde dovolit luxus nechat prakticky celou základní sestavu o víkendu v Huesce odpočívat. Poučil se tak z rok staré chyby, kdy do zápasu proti Leganés, který předcházel osudové čtvrtfinálové odvetě na půdě AS Řím, nasadil nejsilnější jedenáctku, byť to úroveň protivníka (se vší úctou k němu) nevyžadovala. Oddych hráčům evidentně prospěl.

Messi

Není možné nezmínit hlavní barcelonskou hvězdu. Mít takového hráče v týmu znamená ohromné plus proti soupeři a včera se to znovu ukázalo. Dvěma góly, kdy využil chyby hráčů United, rozhodl za dvacet minut o postupu svých barev. Aby toho nebylo málo, prsty měl i v brance Coutinha na 3:0. Suma sumárum, Messi se podílel na všech čtyřech gólech tohoto dvojzápasu.

Barcelona vyhrála bitvu ve středu pole

Hra Barcelony založená na držení míče a přihrávkách byla příliš velkým soustem pro Rudé ďábly. United hráli se dvěma defenzivními záložníky Fredem a McTominayem a na tvorbu hry zůstal pouze osamocený Pogba. Ten se sice snažil, ale bylo to málo na to, aby dělal vážnější problémy Busquetsovi, Rakitićovi a Arthurovi. Hosté měli velký problém získat a udržet balón na svých kopačkách, rozdělení držení míče nakonec bylo téměř 65 procent ve prospěch Barcy.

United scházela průraznost na pravé straně

Manchesteru scházela včera útočná aktivita na pravé straně hřiště. Důvodem mohlo být, že zde byli umístěni hráči, kteří jsou zvyklí hrát spíše uprostřed. Victor Lindelöf, střední obránce, hrál na pravém kraji obrany, Scott Tominay hrál v rozestavení 4-3-3 pravého záložníka a Jesse Lingard zastával roli pravého křídla. Většina útoků tak šla po levé straně, kde se něco snažili vymyslet Pogba, Martial a Young.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články