Zpět na » Primera Division » 3 klíčové otazníky barcelonské sestavy před odvetou s Manchesterem United

3 klíčové otazníky barcelonské sestavy před odvetou s Manchesterem United

3 klíčové otazníky barcelonské sestavy před odvetou s Manchesterem United © mundodeportivo.com - Ousmane Dembélé

2

Líbilo se

15.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Již zítra se na Camp Nou uskuteční odveta čtvrtfinále Ligy mistrů mezi Barcelonou a Manchesterem United. Po zápase na Old Trafford mají těsný náskok azulgranas, který ale s ohledem na nedávný senzační osmifinálový obrat United proti PSG nemusí být relevantní. Navíc trenér Valverde musí před utkáním vyřešit tři hlavní otazníky v sestavě.

Trenér Barcelony Ernesto Valverde v sobotu v ligovém duelu v Huesce šetřil síly všech svých opor. Zvládnout odvetný duel s Manchesterem United je prioritou pro klub, který by si po čtyřech letech opět rád pochoval trofej z Ligy mistrů. Ačkoliv základní sestava, kterou pošle do zítřejšího souboje, je z větší části jasná, přeci jen se najdou tři pozice, na nichž barcelonský lodivod váhá.

1. Dembélé nebo Coutinho?

Ousmane Dembélé se vrátil po zranění. Hodně dřel, aby mohl nastoupit už v Manchesteru. Valverde se ale bál, nechtěl riskovat jeho chatrnou konstituci v zápase, který dával dopředu tušit, že bude fyzicky značně náročný. Navíc výkonnost Coutinha šla lehce vzhůru a vzhledem k tomu, že odpočíval v Huesce, je patrné, že s ním Valverde možná počítá do základu. Dembélé v sobotu odehrál 67 minut a jevil se dobře. Větší šance podle všeho ale má Brazilec.

Dembélé nebo Coutinho?
Dembélé
Coutinho
Created with QuizMaker

2. Sergi Roberto nebo Semedo?

Další nejasnost sídlí na pozici pravého obránce. Sergi Roberto je a priori hráč základu, ale přeci jen není úplně zdravotně fit. Na Old Trafford navíc Valverde zvolil Semeda, který zahrál velmi dobře. Jeho rychlost tak může být klíčová při bránění Rashforda, Martiala a spol. Na druhou stranu přítomnost Roberta pomáhá vytvářet převahu ve středu pole a kontrolovat zápas prostřednictvím držení míče. Podle španělských novinářů ale bude rozhodujícím faktorem poraněný lýtkový sval Sergiho Roberta. Navíc stejně jako u Coutinha i Semeda trenér v Huesce šetřil, přestože Sergi Roberto nehrál.

Sergi Roberto nebo Semedo?
Sergi Roberto
Semedo
Created with Quiz Maker

3. Arturo Vidal nebo Arthur?

Tento otazník je asi nejmenší z vyjmenovaných. Ačkoliv Arturo Vidal sehrál v Huesce vynikající zápas a mohl by si dělat ambice na pozici Arthura, Valverde přeci jen víc spoléhá na Brazilce, zejména když ho nechal o víkendu odpočívat. Záměr je evidentní - Arthur bude proti United v základu.

Arturo Vidal nebo Arthur?
Arturo Vidal
Arthur

Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články