Zpět na » Liga mistrů » Pivarník nechtěl sudího hodnotit a chválil tým za výborný výkon

Liga mistrů - Pivarník nechtěl sudího hodnotit a chválil tým za výborný výkon

Pivarník nechtěl sudího hodnotit a chválil tým za výborný výkon © fcviktoria.cz - Roman Pivarník

0

Líbilo se

24.08. - Přestože fotbalisty Plzně v domácí odvetě 4. předkola Ligy mistrů proti Ludogorci Razgrad minimálně dvěma verdikty při gólových situacích poškodil španělský rozhodčí Alberto Undiano Mallenco, trenér Viktorie Roman Pivarník se chybami ostříleného sudího nechtěl příliš zabývat. Místo toho ocenil výkon západočeského týmu, který navzdory remíze 2:2 a vyřazení označil za nejlepší v sezoně.

"Rozhodčího bych nechtěl ani nebudu rozebírat. Ten zápas viděli všichni... Jako trenér k tomu nikdy neumíte být objektivní, nechci se k tomu vyjadřovat. Detailně jsem to neviděl v televizi, ty záběry, co bylo, co nebylo. Zbytek komentovat nechci," řekl na tiskové konferenci Pivarník, jehož tým nedokázal smazat ztrátu prohře 0:2 v úvodním utkání v Bulharsku.

Své mužstvo ale chválil. Západočeši po herně nepovedeném vstupu do sezony, který vyvrcholil víkendovou ligovou porážkou 0:2 se Zlínem, zabrali a Ludogorec většinu času přehrávali.

"Všichni vidíme, že to byl určitě nejlepší výkon sezony. Splňoval všechny parametry, jak by měl náš fotbal vypadat. Hráli jsme hodně náročně. Doufám, že dokážeme jít touto cestou dál, dokážeme takto náročně hrát," uvedl Pivarník.

Zápas se podle něj blížil k ideálu, co by chtěl s Plzní hrát. "Tím pojetím se určitě blížil. Samozřejmě tam byly určité chyby, ale ten zápas byl na psychiku takový, že musíte hodně riskovat. Dokázali jsme udržet nervy na uzdě, což nebylo v tomto zápase jednoduché. Dokázali jsme ty pozitivní emoce dát do výkonu," podotkl Pivarník.

K plzeňskému zlepšení podle něj pomohly i tříminutové motivační video na konci přípravy na utkání a také proslov majitele klubu Tomáše Paclíka k týmu přímo na hřišti před pondělním předzápasovým tréninkem.

"Pan Paclík použil pozitivní motivaci. Hráčům řekl, že jim věří, že věří v postup. Ví, že umíme hrát, a chce, abychom odevzdali dobrý výkon, z kterého se budeme moci odrazit dál. Bylo to krátké, ale výstižné. Je důležité, abychom takto společně dokázali působit na tým," uvedl Pivarník.

Potěšilo ho, že mužstvo proti Ludogorci zvládlo hrát v rozestavení 4-4-2. "Vidíte, že se snažíme hledat správné rozestavení, už v Příbrami jsme takto hráli. Uvidíme, jak dokážeme to mužstvo ještě posílit během deseti dní. Vypadá to, že je to jedna z věcí, kterou budeme hrát. Bál jsem se toho, že můžeme mít ve středu pole problémy, ale my jsme spíš dominovali. Kuba Hromada byl všude," ocenil Pivarník výkon letní posily.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články