Zpět na » Liga mistrů » Messi umí ještě mnohem víc, varuje Mascherano

Messi umí ještě mnohem víc, varuje Mascherano

Messi umí ještě mnohem víc, varuje Mascherano © goal.com - Leo Messi

1

Líbilo se

06.11. - Lionel Messi ve středečním utkání zařídil výhru Barcelony nad Ajaxem Amsterdam a dvěma góly srovnal střelecký rekord populárního španělského střelce Raúla. Týmový spoluhráč Javier Mascherano ale varuje soupeře s tím, že Messi umí ještě mnohem víc.

Lionel Messi vyhrál čtyřikrát Zlatý míč a bývá popisován jako nejlepší fotbalista současnosti. Jeho statistiky se rozrůstají famózním tempem, ale ani to Messiho nezastavilo. Podle Javiera Mascherana však od Messiho můžeme čekat ještě mnohem víc.

Argentinský střelec vstřelil dvě branky v zápase Ligy mistrů proti holandskému Ajaxu Amsterdam a hráči Blaugranas z tamního stánku odjížděli jako vítězové. Messi díky dvěma zásahům ale především vyrovnal střelecký rekord, který drží španělský útočník Raúl. Někdejší ikona Realu Madrid se trefila jednasedmdesátkrát.

Obránce Javier Mascherano, který s Messim hraje v Barceloně a také v argentinské reprezentaci věří, že Messi ukáže ze svého bohatého repertoáru ještě víc. V rozhovoru pro oficiální webové stránky katalánského klubu řekl: „Je to pro Messiho velká událost. Ukazuje to, že je Leo naprosto skvělý hráč a velký střelec. Ukazuje to, co dělá pro celý tým. Vyrovnal rekord Raúla, kterého musí obdivovat snad každý fotbalista. Navíc je stále ještě mladý a může se dál vyvíjet.“

„Je jasné, že má před sebou ještě mnoho let a mnoho zápasů. Jsem moc spokojený s tím, jak jsme zvládli utkání proti Ajaxu. Věděli jsme, do čeho jdeme a připravovali jsme se na našeho oponenta velmi pečlivě. Stejně tak ale víme, že máme ještě několik věcí, které bychom mohli změnit a zlepšit. Uvidíme, co se stane v dalších zápasech.“

„Ajax v utkání kontroloval míč, zejména v začátku se mu dařilo hrát s námi vyrovnanou hru. Znamenali pro nás neustálé nebezpečí a my jsme museli být stále ve střehu. Dařily se jim i standardní situace, takže nám nedaly vydechnout. Nakonec se nám ale podařilo odolat úvodnímu náporu a našli jsme svůj rytmus. Poté se nám povedlo skórovat. Věděli jsme, že jsme prohráli poslední dvě hry, ale že bychom měli vyhrát. Takže i pro naši psychiku i pro naše fanoušky jsme tady chtěli vyhrát a díky Messimu se nám to povedlo,“ dodal Mascherano.

Kam dál?

Ondřej Pražák / goal.com

Nejnovější články