Zpět na » Serie A » Neapol a Inter Milán svedou boj o Erika Lamelu

Serie A - Neapol a Inter Milán svedou boj o Erika Lamelu

Neapol a Inter Milán svedou boj o Erika Lamelu © sportinglife.com - Erik Lamela

0

Líbilo se

12.11. - Erik Lamela by se podle posledních zpráv mohl vrátit do Itálie. Zájemců nemá málo, protože kromě nedávného zájmu AC Milán se nyní živě spekuluje především o souboji dvou ambiciózních týmů - milánského Interu a Neapole.

Argentinský talent Erik Lamela odešel do Tottenhamu Hotspur v roce 2013 za sumu 30 milionů eur, což byl pro anglický klub přestupový rekord. A odešel právě z Itálie, kde nastupoval za římské AS. První sezona se mu ale tak úplně nepovedla a často se spekulovalo o možném návratu do Itálie. Druhá sezona už je o něco lepší. Lamela zažil povedenou přípravu s prvním týmem, na kterou navázal dobrými výkony v Premier League a především v Evropské lize.

V současné chvíli má na kontě sedmnáct zápasů, ve kterých mladý Argentinec vstřelil čtyři branky. Přesto zdroje z Itálie hovoří o tom, že celky Neapole a Interu Milán jsou připraveny zahájit jednání s anglickým protějškem. Internetový portál calciomercato.it hovoří o tom, že oba italské týmy v posledních dnech mluvily s agentem mladého hráče.

Akutní potřebu nového hráče do základu v případě Neapole navíc urychlilo zranění Lorenza Insigneho, pro něhož sezona téměř jistě skončila. Inter si musí udobřit fanoušky a navíc má za sebou velmi špatný začátek sezony. Pokud chce bojovat o poháry, musí nutně zvýšit kvalitu kádru. Stejný zdroj uvádí, že oba kluby jsou připraveny požádat Tottenham o hostování s následnou opcí. Návrat do Itálie je atraktivním řešením také pro samotného hráče, který si v calciu podmanil mnoho fanoušků díky skvělým výkonům v dresu římských Vlků.

Portál calciomercato.it však také uvedl, že Tottenham zatím neprojevil touhu prodat svého hráče, do kterého mnoho fanoušků vkládalo velké naděje. Pokud by vedení Tottenhamu na tento krok přeci jen přistoupilo, pravděpodobně by požadovalo rovnou trvalý přestup s částkou alespoň trochu odpovídající té, které za něj vynaložilo. Hráčova aktuální cena je odhadována na 23 milionů eur.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Nejnovější články