Zpět na » Evropská liga » Finále Evropské ligy: Predikce

Finále Evropské ligy: Predikce

Finále Evropské ligy: Predikce © iconsport.photo - Dotáhne to Bayer Leverkusen do vítězného konce?

0

Líbilo se

22.05. - Bayer Leverkusen dnes bude mít velkou šanci získat svou druhou trofej v sezóně. V Dublinu se utká s Atalantou Bergamo o historické prvenství v Evropské lize, jenž by se zapsalo do historie obou dvou celků. Vzhledem k účasti tří českých reprezentantů je náš favorit zřejmě jasný.

Bayer Leverkusen - Atalanta Bergamo - 21:00

Finále Evropské ligy je tady. V Dublinu se střetne Bayer Leverkusen s Atalantou Bergamo. Atalanta si asi těžšího soupeře do finále nemohla vybrat. Družina Xabiho Alonsa v této sezóně stále neprohrála, a to už má za sebou kompletní ročník Bundesligy, finále Evropské ligy i finále DFB Pokalu. Něco nepředstavitelného. Bayer letos píše historii evropského fotbalu a rozhodně nebude chtít končit na finálovém duelu s Atalantou. Bude velkým favoritem. Ať už Xabi Alonso nasadí kohokoliv, pro Gasperiniho chlapce to bude vždy ohromně těžký oříšek a my doufáme, že v sestavě uvidíme kromě Matěje Kováře v brance i Patrika Schicka nebo Adama Hložka, nebo ať se do hry alespoň podívají. Očekávám sice otevřený a ofenzivní fotbal na obou stranách, ale Bayer by se měl s Evropskou ligou rozloučit vítězně.

I hráči Atalanty však nejsou žádná ořezávátka. Dostali se do finále nejen Evropské ligy, ale s velkou zarputilostí se dostali do finále Coppa Italia. To se však nepodařilo a Atalanta si tak bude chtít zvýšit reputaci tím, že ukončí neskutečnou sérii Bayeru. V play-off Evropské ligy se spoléhala na Gianlucu Scamaccu. Tomu Atalanta po nepovedené kapitole ve West Hamu sedla, a i pro stoperskou trojici bude někdo jeho kvalit s takovou fyzickou sílou velkým problémem. V kombinaci s ultra nebezpečným Ademolou Lookmanem, Teunem Koopmeinersem a dalšími, no lehké to nebude a osobně si myslím, že Matěj Kovář čisté konto neudrží.

Tip na výsledek - 3:1

Bayer Leverkusen vyhraje, ale dostane gól - 3,98

Ademola Lookman

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články